Więcej pieniędzy dla emerytów? Donald Tusk chce wprowadzenia nowego projektu

i

Autor: AKPA

Ile przekazał partii?

Milioner zasilił konto PO! Podał prosty powód

2023-06-13 14:42

Platforma Obywatelska, tak jak i inne partie, może dostawać wpłaty od wyborców, którzy chcą wesprzeć swoich politycznych faworytów. Jak się okazuje, na konto partii Donalda Tuska wpłynęła znaczna kwota od polskiego milionera, który podał powód swojej decyzji.

Platforma Obywatelska udostępnia rejestr osób, które wpłaciły na konto partii więcej niż 10 tysięcy zł w skali roku. Jednocześnie dopuszczalna maksymalna jednorazowa wyłata to 52,3 tysiące zł. Warto przypomnieć, że od lipca 2022 roku wszystkie partie są zobowiązane do upubliczniania takich danych. Dzięki temu wiemy, że na konto PO wpłynęło łącznie już ponad milion zł.

Do grona wspierających dołączył zaś Zbigniew Juroszek z Cieszyna. Biznesmen jest prezesem i największym akcjonariuszem spółki deweloperskiej Atal (warto zauważyć, Że to największy polski deweloper) oraz założycielem firmy bukmacherskiej STS. Jak wynika z rejestru, wpłacił na PO 40 tysięcy zł. Postanowił też zdradzić swoją motywację.

- Nie znam osobiście Donalda Tuska. Wspieram wiele inicjatyw społecznych, pozarządowych, a przede wszystkim sportowych – mówił w rozmowie z Wirtualną Polską.

Inną osobą, która zdecydowała się wpłacić na PO, jest częstochowski przedsiębiorca Arkadiusz Muś i jego córka. To oni pierwsi dokonali wpłaty w 2023 roku. - Chciałem dać przykład innym przedsiębiorcom, że sprawa wyborów wymaga zaangażowania. Moje poglądy są proeuropejskie, wolnościowe. Oceniam, że w tej chwili to akurat Platforma Obywatelska i Donald Tusk mają pewną sprawczość w relacjach z Unią Europejską – mówił Arkadiusz Muś w rozmowie z WP.

Co wiesz o Donaldzie Tusku. Pytanie numer 7 tylko dla wielkich znawców życia polityka!

Pytanie 1 z 15
Gdzie urodził się Donald Tusk?
Express Biedrzyckiej - Donald Tusk