Ukraina

i

Autor: pomagam.pl Ukraina

Szczytny cel

Milion dla ukraińskich żołnierzy! Polak zbiera na terenówki. "Udało się ich dostarczyć kilkadziesiąt"

2022-11-26 8:14

“Jest ponad milion na zbiórce i dziesiątki terenówek dostarczonych na front, kolejne w drodze” - napisał na swoim Twitterze Mateusz (Exen), który osobiście kupił i przywiózł na Ukrainę już 29 samochodów. Mężczyzna na bieżąco relacjonuje wszystko za pośrednictwem zbiórki.

Mateusz chciał przekazać prywatny samochód dla Ukrainy, ale obecnie jego zbiórka przebiła pierwszy milion złotych. Mateusz Wodziński, znany w internecie jako Exen, osobiście kupuje i przewozi na ukraiński front terenówki, by wesprzeć żołnierzy w ich walce o wolność.  

- Jestem ogromnie wdzięczny wszystkim, którzy dorzucili się do zbiórki, oraz wszystkim, którzy pomagają mi w dostarczaniu terenówek na front. Nigdy nie sądziłem, że akcja tak się rozwinie. Pierwotnym celem było zawiezienie mojej starej Grand Vitary i może kilku dodatkowych aut. Od tego czasu udało się ich dostarczyć kilkadziesiąt, a kolejne są w drodze. To dużo, ale i jednocześnie mało, ponieważ zapotrzebowanie jest ogromne. Szczególnie teraz, gdy Ukraińcy prowadzą kontrofensywę i odzyskują okupowane tereny - mówi Mateusz.

Oprócz prowadzenia zbiórki Exen działa również w NAFO. Jest to nieformalna, aktywistyczna organizacja powołana na Twitterze po lutowej agresji na Ukrainę. Znana jest z memów z psem rasy shiba, który wklejany jest na zdjęcia żołnierzy, w celu walki z internetowymi trollami i dezinformacją.  

- Tutaj mobilność, szybkość i elastyczność działania mają kluczową rolę. Stąd też obiecuję, że będę dalej dostarczał terenówki aż do pełnego zwycięstwa nad rosyjskim okupantem - dodaje.

Zbiórka Mateusza przebiła pierwszy milion, jednak zapotrzebowanie na terenówki jest o wiele większe, szczególnie zimą, gdy warunki staną się jeszcze trudniejsze. Wspierając zbiórkę, wspierasz ukraińskich żołnierzy. 

Zbiórkę można wesprzeć tutaj: https://pomagam.pl/4x4dlaukrainy 

Sonda
Co Ukraina powinna zrobić z jeńcami wojennymi?
M.PRZYDACZ: NIECH UKRAINA POKAŻE ZAPOWIADANY ROSYJSKI ŚLAD
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany