Przewodów. Rosyjskie rakiety spadły na Polskę? Ukraina chce pilnego szczytu NATO!

i

Autor: eska.pl Dwie osoby zginęły w eksplozji, do której doszło 15 listopada w miejscowości Przewodów (powiat hrubieszowski).

Mieszkańcy w szoku

Eksplozja w Przewodowie. Wiadomo, kim były ofiary. Koszmarne szczegóły wybuchu

2022-11-16 3:03

Stało się. 265 dnia rosyjskiej inwazji w Ukrainie, zginęły pierwsze ofiary cywilne znajdujące się na terytorium państwa NATO. Stało się to w Polsce - a dokładniej w malutkiej wsi Przewodów w powiecie hrubieszkowskim. "Stała się wielkie tragedia w życiu naszej społeczności. Znałem obie ofiary i ich rodziny. To byli niezwykle życzliwi ludzie i zaangażowani w życie wspólnoty" - powiedział dziennikarzom proboszcz miejscowej parafii, ks. Bogdan Ważny.

Atak w Przewodowie. "Eksplozja była potężna"

Dziennikarzom udało już się otrzymać informację na temat pierwszych polskich ofiar cywilnych napaści Putina na Ukrainę. - W wybuchu w Przewodowie zginęli mężczyzna pracujący w rolniczej suszarni oraz kierowca, który przyjechał ze zbożem - wynika z relacji mieszkańców wsi, z którymi rozmawiała Wirtualna Polska. 

Reporterom WP udało się porozmawiać także z księdzem miejscowej parafii pw. Świętego Brata Alberta - Dla wszystkich jest to wielki szok, że wojna dotarła tutaj. Po informacjach, że to może być rakieta, miejscowość opustoszała. Na przykład nikt nie przyszedł na popołudniową mszę, a nigdy tak nie było. Zastanawiam się, co teraz powiedzieć ludziom, jak dodać otuchy - powiedział ks. Bogdan Ważny.

Portalowi udało się przepytać również świeckiego mieszkańca wsi. - Eksplozja była potężna, słyszeli ją mieszkańcy miejscowości odległych o kilkanaście kilometrów. Ja myślałem, że to było tuż za moim oknem, a mieszkam kilkaset metrów od miejsca wybuchu. Niedługo później rozdzwoniły się telefony, wszyscy próbowali się dowiedzieć, jak to się stało i kto stracił życie - mówi mieszkaniec wsi Przewodów. 

Podczas gdy głowa państwa i najważniejsi przedstawiciele rządu spotkali się na nadzwyczajnym posiedzeniu i podnieśli temat użycia Art. 4 Traktatu o NATO, starosta hrubieszowski Aneta Karpiuk również zwołała sztab kryzysowy.

Jak miała przekazać Karpiuk, rodziny ofiar zostały objęte opieką psychologiczną.

>>>Polska zarząda uruchomienia Art. 4 NATO? Kiedy się stosuje? Co to znaczy?

>>>Biden przemówił o rakiecie, która spadła na Polskę!

Oświadczenie prezydenta Dudy po eksplozji w Przewodowie
Sonda
Czy wybuch rakiet w Polsce to błąd czy celowe działanie?

Czy grozi nam wojna atomowa?

Posłuchaj eksperta!

Listen to "Czy grozi nam wojna atomowa? Co oznacza przeciek z tajnej narady NATO?" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany