Michał Dworczyk

i

Autor: Piotr Molęcki/East News

Michał Dworczyk zadowolony z akcji "Zaszczep się w majówkę". Do punktów trafi więcej dawek

2021-05-01 19:20

Michał Dworczyk nie ma wątpliwości - akcja "Zaszczep się w majówkę" już pierwszego dnia przyniosła sukces. Szef KPRM, który odpowiada za realizację Narodowego Programu Szczepień stwierdził na Twitterze, że akcja weekendowego szczepienia przeciwko koronawirusowi cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Minister jeszcze raz zaprosił wszystkich chętnych do zgłaszania się do punktów szczepień prowadzących akcję. - Jutro rano dostarczymy do każdego punktu dodatkowych 1000 szczepionek - zapowiedział Michał Dworczyk.

Michał Dworczyk zadowolony z akcji "Zaszczep się w majówkę"

Michał Dworczyk na Twitterze nie kryje radości z pierwszego dnia akcji "Zaszczep się w majówkę". Minister podkreśla, że w sobotę 1 maja akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem Polaków. W związku z tym, do punktów szczepień zostaną przekazane dodatkowe dawki szczepionek tak, aby każdy chętny mógł zaszczepić się przeciwko koronawirusowi.

Powoli kończy się pierwszy dzień akcji szczepień na majówkę. Dziękuję wszystkim zaangażowanym za sprawną organizację! W związku z bardzo dużym zainteresowaniem jutro rano dostarczymy do każdego punktu dodatkowych 1000 szczepionek. Zapraszamy jutro i pojutrze - napisał na Twitterze Dworczyk.

W weekendowej akcji szczepień mogą wziąć udział wszyscy, który mają aktywne e-skierowanie.

Nie przegap: Koronawirus w Polsce: Zmniejsza się liczba chorych w szpitalach. Dane są zaskakujące!

Akcja "Zaszczep się w majówkę"

Sobota to pierwszy dzień akcji "Zaszczep się w majówkę". Osoby z aktywnymi e-skierowaniami mogą do poniedziałku 3 maja zaszczepić się w mobilnych punktach szczepień bez wcześniejszego umawiania. Chętne osoby otrzymują preparat firmy Johnson&Johnson, który wymaga podania tylko jednej dawki.

Mobilne punkty szczepień pojawiły się we Wrocławiu, Toruniu, Lublinie, Gorzowie Wielkopolskim, Łodzi, Warszawie, Krakowie, Opolu, Rzeszowie, Gdyni, Chorzowie, Białymstoku, Olsztynie, Kielcach, Poznaniu i Szczecinie.

Adresy i godziny otwarcia mobilnych punktów znaleźć można na stronach urzędów wojewódzkich. Na szczepienie w nich nie ma zapisów czy rejestracji. Wystarczy się zgłosić i poczekać na swoją kolej. Przed zastrzykiem pacjent przechodzi standardową kwalifikację.

Nie przegap: Koronawirus w Polsce: Minister Niedzielski ma dobre wiadomości! Chodzi o szpitale

Gigantyczne kolejki do szczepień na placu Bankowym w Warszawie
Sonda
Czy zdążyłeś się już zaszczepić przeciw Covid-19?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany