Michał Dworczyk

i

Autor: TOMASZ GOLLA/SUPER EXPRESS Michał Dworczyk

Będzie jeszcze drożej?! Michał Dworczyk nie ma złudzeń. "Musimy się przygotować na pogorszenie" [SEDNO SPRAWY]

2022-03-09 8:45

Wojna na Ukrainie niestety nadal trwa, a niemal cały świat z przerażeniem obserwuje dramaty, jakie rozgrywają się za naszą wschodnią granicą. Co o pomocy Polski sądzi Michał Dworczyk, szef KPRM? Na ten temat rozmawiał z Jackiem Prusinowskim w "Sednie Sprawy". Poruszył też kwestie ekonomiczne. Niestety, jego słowa nie napawają optymizmem.

Ukraina dzielnie broni się przed agresją Rosji, jednak cały czas Wołodymyr Zełenski apeluje o pomoc dla swojego kraju. Prosi między innymi o zamknięcie nieba dla Rosjan oraz o samoloty. Czy Polska zdecyduje się przekazać myśliwce MIG-25 sąsiadowi? W „Sednie Sprawy” na ten temat wypowie się Michał Dworczyk. - Podkreślaliśmy od początku, ze tak ważne decyzje powinny być podejmowane przez wszystkie państwa NATO. Jesteśmy gotowi pomóc Ukrainie, ale wspólnie z naszymi sojusznikami - mówił. Ponadto zauważa, ze potencjał Polski powinien zostać szybko uzupełniony innymi maszynami. Powiedział też, co jest jego zdaniem najważniejsze. - Dotkliwe sankcje, uważamy, że tylko tak można powstrzymać Rosję. Druga sprawa to pomoc dla uchodźców - stwierdził. Michał Dworczyk zaznaczył, że ważne jest, aby uchodźcy z Ukrainy nie wybierali tylko dużych takich jak Warszawa, ale aby rozjechali się na cały kraj. Jacek Prusinowski zapytał szefa KPRM także o trudną sytuację ekonomiczną w Polsce. - Bez wątpienia musimy się przygotować na szereg wyzwań gospodarczych, ekonomicznych, na pogorszenie sytuacji gospodarczej i ekonomicznej, które dotknie cała Europę. Polska jako kraj frontowy i przyjmujący setki tysięcy, być może miliony uchodźców, również musi się  tym liczyć. Natomiast rząd będzie robił wszystko, żeby złagodzić skutki tych negatywnych zjawisk. Mamy do czynienia ze zjawiskami nie tylko w skali Europy, ale i świata - mówił Michał Dworczyk.

Sprawdź: Duda przekazał informacje od Zełenskiego. "Rosjanie nie mają potencjału do kolejnego frontalnego ataku"

W naszej galerii możesz zobaczyć historie Igora, który przez wojnę musiał sprzedać motor, by mieć pieniądze na jedzenie.

Sonda
Wojna na Ukrainie. Ile może potrwać, Twoim zdaniem?
Marcin Ociepa odpowiada na pytanie czy Polsce grozi agresja ze strony Rosji?