Szkoła

i

Autor: Pixabay

Ministerstwo wprowadza kolejny przedmiot. "Wszystko, co jest potrzebne młodemu człowiekowi"

2022-01-20 14:46

Przemysław Czarnek (45 l.) zapowiedział wprowadzenie nowego przedmiotu, który ma zastąpić podstawy przedsiębiorczości. Biznes i zarządzanie, bo tak się nazywają nowe zajęcia, mają stanowić odpowiedź na za małą ilość praktycznych aspektów przedsiębiorczości w programie nauczania.

Jak zauważył Czarnek, już samo wprowadzenie podstaw ekonomii wskazywało na postęp w procesie nauczania. Ilość zajęć jest jego zdaniem jednak niewystarczająca. - Dziś jest tak, że w polskim systemie szkolnictwa przewidzianych jest na ten moment 60 godzin lekcyjnych zajęć związanych z ekonomią i finansami w ciągu 12 lat edukacji. Jak to podzielimy przez 45 minut, to wychodzi, że edukacją dotyczącą ekonomii i finansów zajmujemy naszym uczniom dwa dni w ciągu dwunastu lat. To zdecydowanie za mało - ocenił Czarnek.

BiZ pojawi się w planach lekcji już od 1 września 2023 roku. Ma się w nim mieścić - według zapowiedzi Czarnka - "wszystko, co jest potrzebne młodemu człowiekowi, żeby poznał świat finansów, świat zarządzania, żeby mógł od początku podejmować racjonalne i rozsądne decyzje finansowe".

Nowe zajęcia mają również na celu przekonanie uczniów, że warto zacząć rozważać podjęcie działalności gospodarczej oraz prowadzenie firmy. - Są osoby, są przedsiębiorstwa w Polsce, jest ich ogromnie wiele, którzy rzeczywiście decydują o rozwoju naszego kraju. I dobrze, żeby młodzi ludzie byli przekonani co do tego, że oni też mogą decydować o rozwoju kraju w niedalekiej przyszłości - mówił Czarnek. 

- Potrzebujemy menedżerów, potrzebujemy ludzi odważnych, którzy będą świadomi tego, jak zarządzać, co to jest biznes, ale będą też umieli radzić sobie w swoim gospodarstwie domowym, w podejmowaniu decyzji finansowych, ale też będą umieć rozliczać się z podatków - mówił Czarnek.

Sedno Sprawy - Jarosław Krajewski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE