Dziecko z psem

i

Autor: Simon Webster / Rex Features/EN

Konferencja Mateusza Morawieckiego. Podano WAŻNĄ ZMIANĘ! Chodzi o dzieci poniżej 13. roku życia

2020-05-13 13:20

W czasie konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego, ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego i ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego, pojawił się też temat dzieci. Premier podjął ważną decyzję dotyczącą poruszania się dzieci poniżej 13. roku życia. Czego dotyczy zmiana?

Ważna zmiana dotyczy nastoletnich dzieci. W czasie środowej konferencji premiera podano, że dzieci, które mają mniej niż 13 lat, będą mogły sam wychodzić na ulice. Przepis ten brzmi ta: - Od 17 maja dzieci poniżej 13. roku życia będą mogły wychodzić z domu bez opieki dorosłego opiekuna! - to ważna zmiana. Jeśli chodzi o szkoły minister Piontkowski powiedział: - Epidemia zmieniła nasze życie w wielu dziedzinach - także w edukacji. Zmusiło nas to jednak, żeby przejść z tradycyjnego systemu nauczania do kształcenia na odległość. Dziękuję nauczycielom, że przestawili się na nauczanie zdalne. 18 maja umożliwimy odbycie zajęć praktycznych w szkołach policealnych, gdzie nauka trwa często rok czy półtora roku. Dlatego umożliwimy też powrót zajęć praktycznych w technikach czy szkołach zawodowych. Jeśli chodzi o dzieci, to od 25 maja umożliwione prowadzenie: zajęć opiekuńczo-wychowawczych w klasach 1-3 szkoły podstawowej, konsultacji z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach. Konsultacje będą mogły odbywać się indywidualnie lub w małych grupach.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają