Dzieci czeka kolejne szczepienie?

i

Autor: Shutterstock Dzieci czeka kolejne szczepienie?

Najnowsze informacje ws. koronawirusa

Masz dziecko? Ruszają szczepienia na covid-19 dla dzieci w wieku 5-11 lat. Adam Niedzielski podał szczegóły

2022-09-28 13:30

Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał informację, że od 3 października prowadzone będą szczepienia przypominające przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku 5-11 lat. Szef resortu zdrowia poinformował jednocześnie, co jeszcze Ministerstwo Zdrowia zamierza w tej sprawie zrobić.

Sonda
Obawiasz się kolejnej fali pandemii koronawirusa?

Szczepienia dla dzieci w wieku 5-11 lat

Podczas konferencji prasowej w Ministerstwie Zdrowia szef resortu Adam Niedzielski przekazał informacje dotyczącą szczepień dla dzieci, które znajdują się w grupie wiekowej 5-11 lat. Konferencja była poświęcona także nowej kampanii społecznej dotyczącej szczepień przeciw COVID-19.

Ruszamy z nową kampanią informacyjną o szczepieniach przeciw COVID-19. "Chcę zrozumieć". Uruchomimy też stronę internetową. Kampania ma przekonywać, a nie tylko zachęcać do szczepień. Dostarczymy argumentów, które pomogą podjąć decyzję - mówił podczas konferencji prasowej Adam Niedzielski. 

W czasie konferencji Niedzielski powiedział, że "zgodnie z rekomendacją Europejskiej Agencji Leków, która dopuściła szczepienie dla przedziału wiekowego 5-11 lat szczepionką w wersji junior, my również od 3 października będziemy dopuszczali szczepienie pierwszą dawką przypominającą w tej grupie wiekowej 5-11 lat".

- W najbliższym czasie, na przełomie 2 i 3 października, wystawimy blisko pół miliona e-skierowań dla osób w tym wieku, które oczywiście przeszły przez podstawowy schemat szczepienia - zapewnił Adam Niedzielski. 

Mówiąc o szczepieniu przeciw COVID-19, szef resortu zdrowia stwierdził, że "potrzebujemy nowego impulsu". Jego zdaniem zainteresowanie szczepieniem czwartą dawką przeciw koronawirusowi jest zbyt niskie. 

Poradnik Zdrowie: szczepienia przeciwko COVID-19 dla ciężarnych
Nasi Partnerzy polecają