Marta Lempart

i

Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI / SUPER EXPRESS / EAST NEWS

Pomożecie?

Marta Lempart przekazała ważną wiadomość. Prosi o wsparcie

2023-01-18 14:37

Marta Lempart cały czas stara się walczyć o prawa kobiet. Tym razem znalazła nowy sposób, by każdy mógł wesprzeć Ogólnopolski Strajk Kobiet, którego jest liderką. Z dumą przekazała najświeższą wiadomość na swoim profilu na Facebooku.

Ważna wiadomość Marty Lempart

Marta Lempart postanowiła nie zwlekać i jak najszybciej podzielić się ważną informacją ze wszystkimi sympatykami. Jak się okazuje, od teraz każdy może wesprzeć działalność Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, który uzyskał swój własny numer KRS. - Mamy to! Można nam przekazać 1,5% procent już w tym roku! Wiem, że próśb jest dużo. I że jesteśmy dużą organizacją, więc można ulec złudzeniu, że sobie poradzimy, bo zawsze "ktoś" nam da. Owszem, jesteśmy dużą organizacją - i wydajemy bardzo dużo pieniędzy na cele, na które nie da się finansowania pozyskać z grantów. Cele, które w dzisiejszym świecie wydają się dostatecznie ważne tylko nam. Dziękuję! – napisała, prosząc o wsparcie na Facebooku.

Cele Strajku Kobiet

Sam Strajk Kobiet podkreśla, ze działa wielotorowo, „robiąc rzeczy” tam, gdzie jest największa potrzeba, np. Legalną Aborcję, Ukrainę, marsze równości i transvocie, praworządność, świeckie państwo czy program antydepresyjny. - Dlaczego potrzebujemy Waszego wsparcia? Bo Polskę pod rządami PiS toczy choroba patriarchatu i nietolerancji. Bo nadal prawa kobiet są tematem zastępczym, a mówi się o nich tylko wtedy, kiedy po raz kolejny są łamane. Bo kobiety będące ofiarami przemocy nie mają wystarczającego wsparcia i polegać mogą jedynie na organizacjach pozarządowych. Bo prawica prowadzi regularną nagonkę na społeczność LGBT, łamiąc prawa człowieka i realnie uniemożliwiając bezpieczne i spokojne życie tęczowym rodzinom. Bo w Ukrainie codziennie toczy się realna wojna i pomoc osobom uchodźczym jest nieustannie potrzebna, mimo, że pierwsza entuzjastyczna fala pomocy niestety minęła – czytamy na Facebooku.

Sonda
Przekażesz swój 1,5% Strajkowi Kobiet?
Strajk Kobiet - Protest Parasolek.