Marta Kaczyńska będzie wściekła. Nowy pomysł Sylwii Spurek uderza w jej córkę

2021-11-22 10:05
Marta Kaczyński, Sylwia Spurek
Autor: SUPER EXPRESS Marta Kaczyński, Sylwia Spurek

Sylwia Spurek jeszcze niedawno chciała zakazać wędkarstwa. Wywołało to niemałe kontrowersje wśród opinii publicznej. Teraz europosłanka poszła Lewicy poszła o krok dalej. Optuje za zakazem jeździectwa zawodowego, ponieważ "jest przeciwko wykorzystywaniu zwierząt do czegokolwiek: sportu, rozrywki, badań i testów". Tak mówiła w rozmowie z Interią. Marta Kaczyńska się wścieknie? W końcu jej młodsza córka uprawia czynnie jazdę konną i ma nawet na tym polu sukcesy.

14-letnia córka Marty Kaczyńskiej - Martyna Dubieniecka - od lat wyczynowo jeździ konno. Z chęcią dzieli się swoimi sukcesami za pośrednictwem Instagrama. Na jej profilu można znaleźć mnóstwo zdjęć z zawodów w skokach. Zdobyła nawet Puchar Polski Juniorów Młodszych 2021. Jej wyjątkowemu hobby dopinguje zarówno mama, jak i wszyscy najbliżsi. Jeśli Sylwia Spurek osiągnęłaby swój cel, córka Marty Kaczyńskiej musiałaby pożegnać się z pasją. Eurodeputowana w rozmowie z Interią stwierdziła, że jeździectwo powinno zniknąć. - Mam wrażenie, że wszystko, co powiem, otwiera w mózgu przegródkę: przesada. (...) Jeszcze w 2015 roku byłam wegetarianką i nie miałam żadnych refleksji na temat wykorzystywania zwierząt przy produkcji mleka. Włączyłam myślenie. Kochamy zwierzęta? My nawet nazywamy grupy zwierząt w zależności od tego, jaką pełnią dla nas funkcję, do czego ich używamy - mówiła dziennikarzowi Interii.

Warto wspomnieć, że także rodzina Piotra Kraśki kocha jazdę konną. Jego 14-letni syn Konstanty zdobył niedawno złoty medal Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, a żona Karolina Ferenstein-Kraśko wydała nawet książkę o jeździectwie "Konie. Pasja od pokoleń". Innym dzieckiem celebrytów, które także kocha konie, jest Pola Lis. Jak oni wszyscy zareagują na pomysł europosłanki Lewicy?

Poniżej galeria zdjęć

Tak mieszka Marta Kaczyńska. Stylowe wnętrza, eleganckie dodatki
Sonda
Czy jeździectwo powinno zostać zakazane?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE