Ostatnie obrady niższej izby parlamentu odbył się 17 stycznia, a posłowie wrócą do pracy dopiero 20 lutego! Czym spowodowana jest tak długa przerwa zimowa?
W odpowiedzi na Pana pytanie uprzejmie informujemy, że praca parlamentarzysty nie polega wyłącznie na udziale w posiedzeniach Sejmu w Sali Plenarnej. Posłowie biorą także aktywny udział w posiedzeniach komisji sejmowych, zespołów parlamentarnych i grup bilateralnych. Reprezentują też Izbę na zewnątrz, biorąc udział w oficjalnych delegacjach i spotkaniach międzynarodowych, a także wykonują szereg aktywności w regionie, który reprezentują. Warto zauważyć, że w przywołanym przez Pana okresie będą się odbywały posiedzenia komisji sejmowych oraz zespołów parlamentarnych. Przyjęty harmonogram prac Izby na 2019 r. nie oznacza, że nie odbędą się dodatkowe posiedzenia Sejmu, nieujęte w ustalonych terminach - poinformowało nas Centrum Informacyjne Sejmu
– Tak długa przerwa to oczywiście jest swoisty skandal (...) Polacy muszą wiedzieć, że funkcje Sejmu zastąpił Jarosław Kaczyński i jego polityczna drużyna. A to jest złe i absolutnie nieakceptowalne – grzmiał w rozmowie z „Super Expressem” poseł z klubu PO-KO Piotr Misiło (45 l.). – Ja w tym momencie pracuję od rana w biurze. Nie patrzę na innych posłów, zajmuję się pracą, jestem dla mieszkańców i tak będzie każdego dnia w przyszłym tygodniu – wyjaśnił „SE” poseł PiS Jarosław Krajewski (36 l.).
Wygląda na to, że posłowie nie przepracują się tej zimy. W lutym czekają ich całe trzy dni sejmowych obrad…
Polecany artykuł:
/towideo.pl/embed/NjAzNDQ=