Elżbieta Anna Polak

i

Autor: www.lubuskie.pl

Marszałek Elżbieta Polak: "Rząd nasłał na mnie służby, obszedł się ze mną w okrutny sposób"

2022-08-15 19:50

Marszałek Elżbieta Polak poinformowała Polki i Polaków o stężeniu rtęci w Odrze. Według jej doniesień po rzekomych uprzednich konsultacjach z Axelem Voglem, zawartość pierwiastka w rzece była tak wysoka, że nie można było nawet określić skali skażenia wody. Okazało się, że wypowiedź nie była prawdziwa. Polityk obecnie skarży się na kroki poczynione przez rząd.

Elżbieta Polak skarży się na polskie służby

W Polsce rozpętała się burza zaraz po tym, gdy marszałek Polak zamieściła informację o skażeniu Odry rtęcią, powołując się na rozmowę z Axlem Voglem ministrem rolnictwa i środowiska landu Brandenburgia. Jeśli chodzi o ryby nie miała odpowiedzi. Po czasie okazało się, że strona niemiecka nie podała takich danych, a jedynie mówiono o pH wody. "To jednak prawda. Axel Vogel minister rolnictwa i środowiska landu Brandenburgia w bezpośredniej rozmowie ze mną potwierdził, że stężenie rtęci w Odrze było tak wysokie, że nie można było określić skali. Nie ma jeszcze badań samych ryb. Strona niemiecka ma mieć je jeszcze dziś" - napisała na Twitterze 12 sierpnia marszałek.  - Taka wypowiedź nie jest mi znana. Poinformowaliśmy tylko, że odczyn pH wody jest bardzo wysoki i nie możemy wyjaśnić dlaczego. To wszystko - skomentował niemiecki minister te doniesienia. "Zostałem zapytany przez tłumacza o rzekomy cytat, jakobym powiedział, że woda w Odrze może poparzyć ręce. Odpowiedziałem na to i mówiłem o wartości pH. Nie pytano mnie o poziomy rtęci" - odniósł się później na Twitterze niemiecki polityk. - Po tej konferencji nie zmrużyłam oka do dziś. Rozpętał się niesamowity hejt z powodu - mam nadzieję - błędu tłumacza, który został podchwycony przez rząd, który obszedł się ze mną w okrutny sposób - skarżyła się Polak.  - Osobiście uważam, że to temat zastępczy. Wręcz nie do pomyślenia, żeby minister Paweł Szefernaker nasyłał na mnie służby. Z tego powodu, że marszałek lubuska postanowiła ostrzec ludzi przed niebezpieczeństwem - dodała.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE