Marianna Schreiber

i

Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI / SUPER EXPRESS Marianna Schreiber

Marianna Schreiber wkracza do polityki! Trwa konferencja prasowa

2022-05-10 13:02

10 maja o godzinie 12 rozpoczęła się konferencja prasowa Marianny Schreiber. 28-letnia celebrytka, a prywatnie żona sekretarza stanu w kancelarii premiera postanowiła założyć własną partię. Jej nazwa brzmi Mam Dość 2023.

Wcześniej Schreiber informowała, że oczekuje, aby jej partia zrzeszała ludzi, którzy stoją za wolnym wyborem, “szanują drugiego człowieka, tolerują i nie klasyfikują”. W założeniu ugrupowanie jest liberalne, a sama liderka nie zamierza stać ani po stronie skrajnej prawicy, ani skrajnej lewicy. Do tej pory w mediach społecznościowych Schreiber wielokrotnie nie zgadzała się z działaniami obozu rządzącego. 

Schreiber zaczęła swoje wystąpienie od opowiedzenia o początkach swojej kariery medialnej i hejcie z jakim się wtedy spotkała. Dużo uwagi poświęciła także wątkom feministycznym oraz roli kobiety w polskim społeczeństwie. Przyszła polityczka przypomniała także, że brała udział w protestach przeciwko lex TVN oraz lex Czarnek oraz ze szczegółami omawiała swoje inne działania aktywistyczne. 

Dlaczego Schreiber nie dołączyła do Nowoczesnej? 

Celebrytka odniosła się również do swojego doświadczenia z partią Nowoczesna. - (...) Niby zostałam przyjęta, jednak potem się okazało, że nie; że brzydzi ich moje nazwisko, że mnie nie akceptują, mimo, że wielu czołowych polityków tej partii twierdziło, że jest to świetny pomysł. Brałam udział w jakichś wewnątrzpartyjnych przepychankach. Byłam po prostu takim przedmiotem do przerzucania na lewo, na prawo. Poproszono mnie o kilka rzeczy. Wykonałam je, a potem potraktowano mnie tak, jak się kobiet nie traktuje (...) - mówiła liderka Mam Dość 2023. 

Ważne stanowisko dla społeczności LGBT+

W dalszej części swojej prezentacji Schreiber odwoływała się do konstytucji. Omawiając poszczególne punkty dokumentu, założycielka zapewniła, że ugrupowanie widzi potrzebę, aby osoby LGBT+ mogły też zakładać rodziny. - My jako partia dostrzegamy osoby LGBT. Chcemy, aby one również miały prawo do założenia rodziny, do małżeństwa, do spokojnego życia w Polsce, do szacunku. Wiem, jak są traktowani przez partię rządzącą. Wiem, bo sama byłam tak negatywnie nastawiona 5 lat temu. Wyrażałam te emocje, czego żałuję. Cieszę się, że jestem w tym miejscu, bo udało mi się dostrzec, że popełniłam ogromny błąd i wyjść z tego zacietrzewienia - tłumaczyła. 

Pięć najważniejszych spraw do załatwienia na “tu i teraz”

Liderka Mam Dość 2023 przedstawiła “pięć najważniejszych spraw do załatwienia na tu i teraz”. Są to według niej: 

  • obniżenie inflacji 
  • przywrócenie praworządności 
  • uporządkowanie całościowe systemu edukacji 
  • usprawnienie opieki medycznej 
  • polityka energetyczna

Schreiber poruszyła też kwestię polityki zagranicznej Polski i zapewniła o byciu prounijną. Zwróciła także uwagę na poziom zaangażowania w politykę wśród młodych ludzi. 

Kim jest Marianna Schreiber? 28-letnia celebrytka wkracza do świata polityki

Przyszła polityczka jest z wykształcenia pedagożką oraz terapeutką dzieci ze spektrum autyzmu. Prywatnie jest żoną Łukasza Schreibera, sekretarza stanu w kancelarii premiera, z którym ma 6-letnią córkę Patrycję. 

Marianna Schreiber stała się bardziej rozpoznawalna medialnie od czasu, gdy wzięła udział w programie telewizyjnym “Top model”. Po występie zaczęła udzielać wywiadów, w którym przedstawiała swoje poglądy oraz omawiała życie prywatne. 

Marianna Schreiber o seksie, zdradach i pieniądzach. Oberwał Rydzyk l Mam tego dość
Sonda
Zagłosowałbyś na partię "Mam dość" Marianny Schreiber?