Marianna Schreiber

i

Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI / SUPER EXPRESS

Marianna Schreiber nie wytrzymała. Liderka Mam Dość 2023 ma żal do opozycji

2022-05-31 10:41

Od niedawna Marianna Schreiber stawia pierwsze kroki w polityce. Ta nie okazała się jednak dla niej łaskawa i celebrytka musi się mierzyć z wieloma nieprzychylnymi komentarzami na swój temat. Sporo osób, w tym bardziej doświadczeni politycy, najzwyczajniej w świecie nie bierze działalności aktywistki na poważnie. Zirytowana sytuacją Schreiber zabrała głos w sprawie i zwróciła się do opozycji.

Niedawno żona sekretarza stanu w kancelarii premiera postanowiła zaangażować się politycznie i założyć własną partię. Schreiber prężnie działa i szybko przedstawiła założenia programowe Mam Dość 2023 na swojej pierwszej konferencji prasowej. Podczas wystąpienia liderka ugrupowania wskazała najważniejsze sprawy “do załatwienia tu i teraz”. Są to według niej: obniżenie inflacji, przywrócenie praworządności, uporządkowanie całościowe systemu edukacji, usprawnienie opieki medycznej i kwestia polityki energetycznej. Schreiber zapowiada, że jej partia w założeniu jest liberalna i oczekuje, że aby zrzeszała ludzi, którzy stoją za wolnym wyborem, “szanują drugiego człowieka, tolerują i nie klasyfikują”. 

Ostatnio Mam Dość 2023 wzięto pod uwagę w sondażu wyborczym przeprowadzonym przez Instytut Badań Pollster dla “Super Expressu”. Schreiber była dumna z wyniku. Jak się okazało, ugrupowanie cieszy się poparciem 2,07 proc. badanych. Dla porównania - w tym samym sondażu PSL uzyskał 4,72 proc., Kukiz '15 - 2,20 proc., a Porozumienie Jarosława Gowina - 0,82 proc. 

Schreiber ma pretensje. "Szydzicie z naszych działań"

Mimo zaangażowania Schreiber codziennie musi się mierzyć z nieprzychylnymi komentarzami. Niektórzy wyśmiewają działalność celebrytki, inni z kolei podejrzewają, że powstanie Mam Dość 2023 jest tak naprawdę częścią wyborczego planu Jarosława Kaczyńskiego. Plotki o spisku dotarły też do samej liderki, która nie kryje zirytowania sytuacją. Schreiber zamieściła w mediach społecznościowych wymowy wpis, w którym zwróciła się do opozycji. 

“Stoimy po stronie opozycyjnej i chcemy ją wesprzeć. Szydzicie z naszych działań. I nie mówcie potem, że nasze głosy pójdą na PiS - bo to tylko Wasza wola, że nas poniżacie. Wielu Waszych działaczy jest już po cichu u nas” - napisała na Twitterze. 

Z polityków wpis skomentowała do tej pory jedynie Anna Maria Żukowska. “Pani Marianno, w którym okręgu wyborczym zamierza Pani startować? Ilu kandydatów i kandydatek planuje Pani zgłosić w wyborach?” - zwróciła się do Schreiber. 

Niestety dla liderki Mam Dość 2023 większość komentarzy nie jest przychylna. Internauci zwracają uwagę m.in. że nie potrzeba więcej partii opozycyjnych w Polsce. Pod wpisem pojawiło się wiele hejtu wymierzonego w Schreiber, jednak znalazły się też pojedyncze słowa wsparcia. 

ZOBACZ TAKŻE: Pierwszy sondaż partyjny z "Mam dość"! Wynik? Taki, że Marianna Schreiber mówi wprost: "Jestem w szoku"

Express Biedrzyckiej 30.05 (Marcin Kierwiński, ppłk Krzysztof Przepiórka, dr Marcin Zaborowski) Sedno Sprawy: Adam Szłapka
Sonda
Zagłosowałbyś na partię "Mam dość" Marianny Schreiber?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE