Marianna Schreiber

i

Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI / SUPER EXPRESS

Marianna Schreiber mocno: PiS wybija się na biedzie! [MAM TEGO DOŚĆ]

2022-06-10 16:44

Marianna Schreiber postanowiła skomentować poczynania władzy. Najnowszy odcinek programu "Mam tego dość" poświęciła właśnie temu tematowi. Przypomniała, jak wygląda obecna sytuacja w Polsce i nie szczędziła mocnych słów pod adresem PiS.

Marianna Schreiber w najnowszym odcinku programu "Mam tego dość" podjęła temat drożyzny i inflacji, ale nie tylko. Gospodyni programu "Mam tego dość" zwróciła uwagę na to, że w Polsce wiele osób musi borykać się z problemami finansowymi. Schreiber przyjrzała się działaniom obecnej władzy, czyli PiS w kontekście kondycji finansowej Polaków: - Powszechna drożyzna, szalejąca już można powiedzieć inflacja są coraz częściej przyczyną biedy Polaków. Te zjawiska nie zaczęły się wczoraj. Polskie społeczeństwo na tle innych członków Unii Europejskiej nie jest zamożne poza nielicznymi wyjątkami pewnych grup społecznych. Działania partii sprawującej władzę od 2015 roku mają na celu utrwalenie jej pozycji i maksymalne przedłużenie czasu kiedy tę władzę utrzyma - zauważyła Marianna Schreiber.

Schreiber w nowym odcinku programu "Mam tego dość" wspomniała o kluczowych działaniach PiS, m.in. sztandarowym programie 500 plus oraz 13. i 14. emeryturze:

- Wprowadzenie w 2016 roku 500 plus podobno aż o 94% zmniejszył skrajne ubóstwo wśród dzieci. Miał również zwiększyć przyrost naturalny Polaków (...) - powiedziała też, że ktokolwiek z jakiejkolwiek partii neguje 500 plus postępuję fair. Marianna Schreiber dodał jednak:-  O ile pomógł i pomaga rodzicom, dzieciom, to po latach podsumowując skutki wdrożenia zauważamy, że Polaków rodzi się coraz mniej. Na dodatek po latach zasiłek 500 plus ma realnie coraz mniejszą wartość. Inflacja zżera nieubłaganie każdą złotówkę. PiS coś przebąkiwał o waloryzacji, ale ostatecznie na ostatniej konwencji programowej Prezes Kaczyński nic takiego nie zapowiedział. Wprowadzenie 13 i 14 emerytury dla emerytów to kolejny bonus zwiększający szansę utrzymania się PiS-u u władzy. Seniorzy generalnie nie mają łatwego życia. 14 emerytura nie jest na razie dodatkiem wprowadzonym na stałe, ale nie wiadomo jak to będzie wyglądało za rok.

Jakie jeszcze tematy zostały poruszone przez Mariannę Schreiber? Dowiecie się z nowego odcinka "Mam tego dość", który na kanale Super Expressu na You Tube pojawi się w piątek, 10 czerwca, o godz. 19:00. Zapraszamy!

Marianna Schreiber robi z piłką cuda na boisku
Sonda
Zagłosowałbyś na partię "Mam dość" Marianny Schreiber?
Nasi Partnerzy polecają