Sedno Sprawy Jacka Prusinowskiego z Markiem Sawickim

i

Autor: GRAFIKA SE Maciej Jabłoński

Marek Sawicki wprost o powrocie Tuska. Wie, co może się zdarzyć: To prosta droga do...

2021-06-22 12:04

Poseł Marek Sawicki z Polskiego Stronnictwa Ludowego był we wtorek gościem "Sedna" Sprawy" na antenie Radia Plus. W rozmowie z Jackiem Prusinowskim polityk mówił miedzy innymi o tym, co sądzi na temat doniesień o powrocie do polskiej polityki byłego premiera, Donalda Tuska. - Powrót Donalda Tuska w roli patrona opozycji jest to prosta droga do zwycięstwa PiS-u w roku 2023 i kolejnego wygrania przez Jarosława Kaczyńskiego - ocenił Sawicki.

Marek Sawicki został zapytany o sprawę możliwego powrotu do polskiej polityki byłego premiera. Poseł PSL nie ma wątpliwości, czym może się to skończyć:Powrót Donalda Tuska w roli patrona opozycji jest to prosta droga do zwycięstwa PiS-u w roku 2023 i kolejnego wygrania przez Jarosława Kaczyńskiego. Przypomnę, że Koalicja Europejska w 2019 roku przegrała z PiS-em, właśnie to była ta formuła. Mimo wszystko przegrała (…) Myślę, że jak Tusk wróci, to jest problem nie dla całej opozycji, ale przede wszystkim dla Platformy, bo młode pokolenie, ci czterdziestolatkowie, trzydziestolatkowie już nie widzą Donalda Tuska w roli swojego szefa, natomiast oczywiście pokolenie moich rówieśników ciągle tęskni za wielkim Donaldem i wielką Platformą Obywatelską - ocenił.

Jak dodał poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego: - Platforma musi zastanowić się nad tym, jaką rolę odegra w przyszłości w polityce i w jakim kierunku się przebudowuje. Dziś widzimy wyraźnie, że i Rafał Trzaskowski i także Borys Budka nadają tej formacji ruch lewoskrętny. Bardziej w lewo, konkurencja z Hołownią, konkurencja z Nową Lewicą, więc ten środek pozostaje do zagospodarowania i między innymi temu też będzie służyło stowarzyszenie, żeby rzeczywiście w tym środku sceny politycznej pozbierać tych, którzy już są zmęczeni, znużeni PiS-em i tym sposobem zarządzania państwem, a z drugiej strony tymi, którzy nie chcą Polski lewoskrętnej czy odbicia wahadła za bardzo w lewo, chcą Polski normalnej.

PSL buduje nowe centrum. Sawicki podaje konkrety

Marek Sawicki twierdzi, że w najbliższych dniach dojdzie do powstania stowarzyszenia, które ma min. przyciągnąć kolejnych rozczarowanych Platformą polityków, buduje je Ireneusz Raś, który dołączył do Koalicji Polskiej, podobnie jak Kazimierz Michał Ujazdowski. - Nie jest to inicjatywa sensu stricto Koalicji Polskiej czy stronnictwa ludowego. Jest to inicjatywa polityków, którzy korzeniami są głęboko gdzieś w środowisku chrześcijańsko-konserwatywnym i szukają swojej także płaszczyzny do dyskusji - ocenił jasno Sawicki.

Jak przyznał  jego ugrupowanie stoi przed nowymi zadaniami: - (...) Część polityków, którzy zakładali, tworzyli i budowali przez 20 lat Platformę Obywatelską, zwyczajnie w tym lewoskręcie się nie odnajduje i dlatego szukają nowej płaszczyzny współpracy ponadpolitycznej, ponadpartyjnej po to, żeby rzeczywiście swoje cele i wizje państwa dla wszystkich realizować. Przygotujemy w tej sprawie stosowny statut, założenia programowe i wokół tego zechcemy budować struktury nie tylko centralne, ale także w każdym województwie – dodał polityk PSL.

Dantejskie sceny przed ministerstwem rolnictwa. Kołodziejczak z Agrounii wyniesiony przez policję

Sedno Sprawy - Marek Sawicki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE