Kuchciński walczy z naturą

i

Autor: Artur Hojny Kuchciński walczy z naturą

Pamiętacie Kuchcińskiego? Właśnie zaliczył kompromitację roku! Zatarł ślady, ale my mamy dowód

2020-11-28 14:42

Padniesz ze śmiechu, jak poznasz tę historię. Marek Kuchciński co prawda dziś jest tylko szeregowym posłem, ale jeszcze całkiem niedawno piastował funkcję marszałka Sejmu, czyli formalnie drugiej osoby w państwie. Kuchciński odszedł w atmosferze skandalu i zaszył się na swoim Podkarpaciu. Teraz jednak znów jest o nim głośno. Były marszałek Sejmu zaliczył bowiem kompromitację roku! Jego wpadka miała miejsce na Twitterze. Wszystko zaczęło się jednak na Facebooku.

Co za obciach! Marek Kuchciński w leniwe sobotnie przedpołudnie podniósł larum, bo stała się okropna dla niego rzecz. "Szanowni Państwo, oficjalne konto facebookowe Marek Kuchciński zostało shakowane. Sprawę zgłoszono do Ministerstwa Cyfryzacji" - alarmował wyraźnie spanikowany były marszałek Sejmu. Jednak - jak się okazało - to nie przejęcie konta na Facebooku jest największym problemem Kuchcińskiego. Internauci bowiem zaczęli cisnąć bekę z polityka PiS z powodu kompromitacji, którą okazał się jego wpis. Pierwsza, mniej kłopotliwa wpadka dotyczy pisowni słowa "zhakować". "Poprawnie, w każdym razie pod względem ortograficznym, jest zhakować – tak jak zhardzieć, zharmonizować lub zhołdować. Przedrostek s- pojawia się przed dwuznakiem ch, np. schamieć lub schłodzić" - tłumaczył cytowany przez portal PWN językoznawca prof. Mirosław Bańko. Większą kompromitacją dla byłego marszałka Sejmu jest jednak to, że - jak napisał - "sprawę zgłoszono do Ministerstwa Cyfryzacji". Problem w tym, że ono.. nie istnieje. Kuchciński chyba zdał sobie sprawę ze swojej wtopy, bo tweet szybko zniknął. Zatarcie śladów niewiele dało, bo my mamy dowód na to, że taki wpis się pojawił. Zrobiliśmy screena.  

ZOBACZ TAKŻE: Jej mąż niszczył Beatę Szydło. Teraz kobieta jest przerażona. "Po prostu nas nie stać"

Marek Kuchciński screen

i

Autor: Se.pl Marek Kuchciński screen

Przypominany Markowi Kuchcińskiemu, że w ramach niedawnej rekonstrukcji rządu Ministerstwo Cyfryzacji zostało zlikwidowane, a kompetencje tego resortu zostały przeniesione przede wszystkim Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, którego szefem jest Jarosław Gowin. 

Sedno Sprawy - Błażej Spychalski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE