Jarosław Kaczyński

i

Autor: Instagram/ @pisorgpl

PREZES PIS WYWOŁAŁ BURZĘ

Mądrości Kaczyńskiego zna już cały świat. Zagraniczne media donoszą o Polkach “dających w szyję”

2022-11-08 7:10

- Jak do 25. roku życia kobieta daje w szyje to, trochę żartuję, ale nie jest to dobry prognostyk w tych sprawach - tak właśnie Jarosław Kaczyński ostatnio odniósł się do poważnych problemów demograficznych w naszym kraju. "Błyskotliwa" myśl prezesa PiS najpierw wywołała ogromne oburzenie w Polsce, a następnie wydostała się za jej granice, ochoczo cytowana przez światowe media. "Polski polityk budzi śmiech" - ocenia jedna z zagranicznych redakcji.

Kaczyński zabłysnął myślą o "paniach dających w szyję". Lawina krytyki 

Słowa prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego regularnie wywołują niemałe zamieszanie, jednak tak wielkiej burzy to już dawno nie było. Ostatnio podczas jednego ze spotkań z wyborcami polityk wypowiedział się na temat problemów demograficznych. Według Kaczyńskiego młode Polki nie chcą rodzić dzieci, a ich podejście wcale nie wynika np. ze względów światopoglądowych czy materialnych, a… problemów z alkoholem. 

- Jeżeli na przykład utrzyma się taki stan, że do 25. roku życia dziewczęta, młode kobiety, piją tyle samo co ich rówieśnicy, to dzieci nie będzie. Pamiętajcie, że mężczyzna, żeby popaść w alkoholizm to musi pić nadmiernie przeciętnie przez 20 lat (….) a kobieta tylko dwa - przekonywał prezes PiS. - Jak do 25. roku życia kobieta daje w szyje to, trochę żartuję, ale nie jest to dobry prognostyk w tych sprawach -  ocenił polityk. 

Światowe media donoszą o słowach Kaczyńskiego. “Polski polityk budzi śmiech” 

Wypowiedź Kaczyńskiego o “paniach dających w szyję” wzbudziła ogromne oburzenie nie tylko w Polsce, ale i została zauważona przez zagraniczne media. Ze śmiałą tezą prezesa PiS mieli okazję się zapoznać już czytelnicy m.in. z Niemiec, Francji, Czech, Ukrainie, Turcji i Wielkiej Brytanii. 

Na tytuły, jakie pojawiły się na zagranicznych portalach, wpłynęła depesza, jaką opublikowała amerykańska agencja prasowa Associated Press pt. "Polski lider wini za niski przyrost naturalny kobiety nadużywające alkoholu" (7 listopada). Tekst zilustrowało zdjęcie Kaczyńskiego, całującego Beatę Szydło po zwycięskim głosowaniu nad dymisją rządu. O słowach polityka pisała wcześniej także inna ważna agencja prasowa - Bloomberg (6 listopada). 

Po depeszach przyszła pora na światowe media. “Berliner Kurier” donosił więc o tym, że “Polki nie mają dzieci, bo za dużą piją”, a francuski portal news-24.fr pisał o tym, że. "Polski przywódca obwinia za niski wskaźnik urodzeń młode kobiety, które za dużo piją". O sytuacji napisała również ukraińska Pravda, która w artykule “Kaczyński: Polska ma niski przyrost naturalny, bo kobiety piją za dużo alkoholu” przypomina kwestię dostępności aborcji w Polsce.  Z kolei australijski "The Brisbane Times" ocenił w swoim tekście, że "Polski polityk budzi śmiech". 

[EXPRESS BIEDRZYCKIEJ] Joanna Mucha rozgryza Kaczyńskiego! To dlatego tak mówi o kobietach
Sonda
Czy Kaczyński przesadził mówiąc o pijących kobietach?