Pamiętała o nim jednak prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz. Postanowiła wydać napisać list, w którym zwraca Antoniemu Macierewiczowi uwagę, by do apelu pamięci dołączyć nazwisko Władysława Bartoszewskiego. - Po konsultacjach z ZPW i ŚZŻAK wystąpiłam do MON o dołączenie do Apelu Pamięci Powstańca Władysława Bartoszewskiego - poinformowała prezydent stolicy na Twitterze. Umieściła też treść prośby: - Szanowny Panie Ministrze, w związku z decyzją o zmianie treści apeli pamięci odczytywanych podczas uroczystości 72. rocznicy Powstania Warszawskiego, uprzejmie proszę, jako współorganizator obchodów, o włączenie do treści apeli pamięci Powstańca Warszawskiego, Honorowego Obywatela m.st. Warszawy śp. Pana Władysława Bartoszewskiego.
Po konsultacjach z ZPW i ŚZŻAK wystąpiłam do MON o dołączenie do Apelu Pamięci Powstańca Władysława Bartoszewskiego pic.twitter.com/JgRW4ujv3i
— Hanna Gronkiewicz (@hannagw) 25 lipca 2016
Czy szef MON przychyli się do prośby Hanny Gronkiewicz-Waltz i do treści apeli zostanie dopisany Bartoszewski? Tego na razie nie wiadomo. Ale można przypuszczać, że znów wybuchnie afera. Bartoszewski nie był przychylny PiS, partię jawnie krytykował. Niedawno w Sopocie wybuchła awantura, bo radni PIS sprzeciwili się inicjatywie postawienie Bartoszewskiemu pomnika. Jak mówił jeden z radnych: - Osobiście mam też zastrzeżenia do postaci pana Bartoszewskiego, który pod koniec życia był instrumentalnie wykorzystywany przez Platformę Obywatelską. Nie umiał wyważyć swoich opinii i wypowiadał wiele inwektyw pod adresem PiS. Swoim listem Hanna Gronkiewicz-Waltz dolała więc oliwy do ognia i najprawdopodobniej dała początek nowej, politycznej awanturze. Czy taka wybuchnie? Przekonamy się zapewne niebawem.
Czy Władysław Bartoszewski zasługuje na wymienienie podczas apelu pamięci? Tak!
— Jacek Nizinkiewicz (@JNizinkiewicz) 25 lipca 2016
Ale HGW zgłaszając WB teraz,używa Go do politycznej awantury