Antoni Macierewicz

i

Autor: MARCIN WZIONTEK/SUPER EXPRESS Nie szczędzi słów krytyki opozycji.

katastrofa smoleńska

Macierewicz ujawnił, co trafiło do prokuratury w zawiadomieniu ws. Smoleńska. Wskazano konkretnie jedną osobę

2023-04-19 10:20

Podkomisja smoleńska złożyła w poniedziałek (17.04) w prokuraturze zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zamachu na prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz morderstwa pozostałych 95 osób podróżujących Tu-154 10 kwietnia 2010 r. - przekazał w rozmowie z PAP szef tej komisji Antoni Macierewicz. W TVP Info polityk ujawnił, co konkretnie znalazło się w zawiadomieniu.

Antoni Macierewicz na antenie TVP Info ujawnił szczegóły dotyczące złożonego przez podkomisję smoleńską w prokuraturze zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zamachu na prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz morderstwa pozostałych 95 osób podróżujących Tu-154 10 kwietnia 2010 r. Polityk PiS przekazał, że w zawiadomieniu jest wprost wskazana odpowiedzialności Władimira Putina w tej sprawie. Dlaczego? Wszystko ze względu na sytuacje, do jakich dochodziło wcześniej „w drodze powodowania zdarzeń lotniczych”. Mowa o dwóch takich zdarzeniach, jedno z nich dotyczy przeciwnika Putina, który leciał Jakiem-40: - Zaginęło lewe skrzydło tego samolotu i wyeliminowana została dokumentacja, cały materiał dowodowy, jaki wiozła ze sobą ta osoba - powiedział w programie "#Jedziemy" Macierewicz. 

Szef podkomisji smoleńskiej powiedział, że w przypadku katastrofy z 10 kwietnia 2010: -  Mieliśmy do czynienia nie tylko z zabiciem osób, mieliśmy do czynienia z atakiem na państwo polskie. Antoni Macierewicz wprost został zapytany o to, czy to właśnie rosyjski prezydent, Władimir Putin, odpowiada za katastrofę smoleńską. Polityk jasno wskazał: - Moim zdaniem tak, dlatego, że wszystkie decyzje, jakie był podjęte, były decyzjami, które musiały być podejmowane właśnie przez niego. (...)  To on rozstrzygał działanie wszystkich tych instytucji i osób, które doprowadziły do tego dramatu, jedną z istotniejszych osób był człowiek, który reprezentował interesy rosyjskie w Polsce, był funkcjonariuszem rosyjskich służb – powiedział przewodniczący podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz.

Tak wyglądają teraz groby ofiar katastrofy smoleńskiej. Poruszający widok
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany