Padniesz, jak zobaczysz 25-letniego Łukasza Szumowskiego! Jaki chudzielec!

2021-03-05 6:55
Tak wyglada mlody Szumowski
Autor: GRAFIKA SE Beata Rozpędska Tak wyglada mlody Szumowski

Łukasz Szumowski bo miesiącach milczenia, ostatnio znów powrócił na łamy mediów. Mimo że po zrezygnowaniu ze stanowiska ministra zdrowia nadal pozostawał posłem na Sejm, nie było o nim głośno. Ostatnio jednak Łukasz Szumowski triumfalnie powrócił, udzielając przy okazji kilku wywiadów. Nic dziwnego, że równocześnie zainteresowanie budzi jego życie prywatne, a także zakamarki przeszłości. A skoro już mowa o przeszłości: padniesz, gdy zobaczysz zdjęcie 25-letniego Łukasza Szumowskiego. Ależ był z niego szczypiorek!

Była końcówka lat 90. 25-letni Łukasz Szumowski właśnie ukończył studia. Dzierżąc w dłoni dyplom Akademii Medycznej w Warszawie, podjął bardzo ważną decyzję. Postanowił bowiem wyjechać do Indii. Nie wyjechał tam sam. W podróż ruszyła również jego ukochana – żona Anna. Ale wcale nie pojechali tam na żadne zwiedzanie. - Z żoną Anną pracowali w "umieralni", pierwszym domu, który założyła Matka Teresa, tuż obok świątyni pogańskiej bogini Kali. Chętnych do pomocy, tak jak oni, z różnych stron świata, było bardzo dużo. Nie tylko chrześcijanie. Ale lekarzy nie było – informował „Gość Niedzielny”. - Robiliśmy różne rzeczy – przyznał Szumowski. – Mycie, karmienie, podawanie picia, a nawet różne drobne zabiegi medyczne. Nędza, niedożywienie, choroby i wszystko razem wzięte. Niektórzy wolontariusze od razu chcieli wszystko usprawniać. Siostry ze spokojem mówiły, że to nie jest pomoc charytatywna. Od tego są inne instytucje. To, co robiła Matka Teresa i wszystkie misjonarki miłości na całym świecie, to życie z najbiedniejszymi. Też musieliśmy się tego nauczyć – opowiadał zaś sam były minister zdrowia. Podobno Szumowscy byli ostatnimi Polakami, którzy widzieli Matkę Teresę przed śmiercią. Zachowało się zdjęcie z tych czasów. Dzięki temu możemy się dowiedzieć, jak kiedyś wyglądał Łukasz Szumowski. Ależ się zmienił przez te lata! Jako 25-latek preferował krótką fryzurkę, bez charakterystycznych loczków. Uwagę zwraca jednak przede wszystkim jego szczuplutka sylwetka. Być może to ciężka praca przy chorych tak wychudziła przyszłego ministra!

NIE PRZEGAP: Tak mieszka Łukasz Szumowski. To nie dom, to oaza! Nieźle się zdziwisz

Sedno Sprawy - Izabela Leszczyna
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE