Łukasz Mejza

i

Autor: Łukasz Mejza/FACEBOOK Łukasz Mejza

Mocne słowa

Łukasz Mejza przywalił w PO. Zrównał ich z ambasadą Niemiec

2022-09-05 10:09

Łukasz Mejza to bardzo kontrowersyjny polityk Partii Republikańskiej, który jakiś czas temu stracił funkcji sekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po tym, gdy wybuchłą afera z założoną przez niego spółką. Dziennikarze Wirtualnej Polski opublikowali wówczas artykuł wskazujący, że spółka Vinci NeoClinic obiecywała leczyć pacjentów na nieuleczalne przypadłości metodami niemającymi medycznego uzasadnienia. Po skandalu Mejza nie zniknął jednak z przestrzeni publicznej. Bardzo często pojawia się w TVP Info, gdzie głosi zaskakujące tezy.

Będąc w programie "Minęła 20", który w TVP Info prowadził Bartłomiej Graczak, poseł Partii Republikańskiej odniósł się do problemu reparacji wojennych, które powinny wypłacić nam Niemcy. Skupił się na dogryzaniu opozycji, a zwłaszcza partii Donalda Tuska, która nie chce by w obecnych czasach związanych z wojną w Ukrainie, poruszać temat reparacji. - Nie wiem, po co Niemcom ambasada w Warszawie. Mają przecież biuro Platformy Obywatelskiej na Wiejskiej - powiedział na antenie Łukasz Mejza.

Przypomnijmy, że już 1 września, czyli w dniu kiedy poseł PiS Arkadiusz Mularczyk przedstawił swój raport o zniszczeniach wojennych spowodowanych przez Niemców w czasie II wojny światowej, a Jarosław Kaczyński oszacował je na 6 bilionów 200 mld złotych, do sprawy odniosła się ambasada Niemiec w Polsce, uznając temat za zamknięty. – Polska zrzekła się dalszych reparacji dawno temu, w 1953 r., i kilkakrotnie potwierdzała to zrzeczenie – oświadczyła Anna Bachmann z ambasady RFN w Warszawie.

Marianna Schreiber MAM TEGO DOŚĆ z Łukaszem Mejzą
Sonda
Czy Łukasz Mejza powinien zrzec się mandatu posła?