Mateusz Morawiecki

i

Autor: Marek Zieliński Mateusz Morawiecki

Waloryzacja emerytur 2021! Co z trzynastkami i czternastkami? Morawiecki UJAWNIA!

2020-08-31 9:25

Już wszystko jasne w sprawie przyszłorocznej waloryzacji oraz 13-tki i 14-tki! Premier Mateusz Morawiecki (52 l.) w specjalnym liście do milionów seniorów, który publikujemy poniżej, ujawnia, że najbiedniejsi emeryci będą mogli liczyć na 50 zł brutto kwotowej waloryzacji, czyli ok. 40 zł netto. Uspokaja również najstarszych Polaków, że w przyszłym roku trzynaste i czternaste emerytury nie są zagrożone, choć wielu seniorów obawiało się, że w związku z koronawirusem i jego drastycznymi skutkami, nie otrzymają w 2021 roku dodatkowych pieniędzy. „W pierwszej kolejności myślimy o tych, którzy są najbardziej potrzebujący” - napisał Mateusz Morawiecki. Poniżej publikujemy cały list szefa rządu do emerytów!

List premiera Mateusza Morawieckiego do emerytów

Szanowni Państwo, 

Drodzy Seniorzy,

ten rok jest dla nas wszystkich szczególny, choć chcielibyśmy, by zaskakiwał nas w inny sposób niż to się dzieje. Nieznany wcześniej wirus sieje spustoszenie na całym świecie. Zagraża nie tylko naszemu zdrowiu, ale również naszej gospodarce, czyli naszej pracy, naszym zarobkom czy emeryturom. Wirus nie ominął również Polski, ale dzięki odpowiedzialności Polaków, a także zdecydowanemu i skutecznemu działaniu rządu udało nam się uniknąć tragedii, którą przeżywały inne, zdecydowanie bogatsze kraje. Razem zapobiegliśmy najczarniejszemu scenariuszowi.

Wyjątkowość koronawirusa polega na tym, że zagraża on najbardziej osobom starszym lub cierpiącym na inne choroby. Trudno nazwać to inaczej niż niesprawiedliwością losu. 

Po latach poświęceń i wyrzeczeń zasłużyliście Państwo na to, by spędzić emeryturę spokojnie, w poczuciu bezpieczeństwa. 

Nieprzewidziane wydarzenia, takie jak atak wirusa, nie mogą przekreślić marzenia o złotej jesieni życia. Wiem, że dla Wielu z Państwa najtrudniejsze momenty epidemii były pełne niepokoju i lęku. Rozłąka z rodziną, zasady sanitarne, które narzucały dodatkowe obowiązki - jak trudne to doświadczenia mogłem się przekonać rozmawiając z moją mamą. Jednocześnie wiem, że znosiliście te wszystkie wyzwania z mocą, której mogą pozazdrościć Wam młodsze pokolenia. Za to wszystko bardzo Państwu dziękuję. Epidemia sprawiła również, że wiele osób niepokoi się o stan swoich finansów. Mierzymy się z największym kryzysem gospodarczym, jak mówi wielu, co najmniej od wojny. 

ZOBACZ TAKŻE: Emerycie! Bezpłatne leki również dla osób 70 plus! Sprawdź szczegóły

Wielu z Państwa zadaje sobie pytanie czy w czasie tak ogromnych wydatków starczy jeszcze pieniędzy na to, by zagwarantować 13. i obiecaną na przyszły rok 14. emeryturę. Chcę więc podkreślić z całą mocą, że właśnie środki na emerytury zagwarantowaliśmy w nowej ustawie budżetowej w pierwszej kolejności. W czasie kryzysu to osoby najbardziej potrzebujące i najbardziej zagrożone konsekwencjami epidemii powinny mieć pewność jutra. Emerytury – te, które już państwo otrzymują i te, które nasz rząd obiecał – trafią do seniorów. 

Polityka senioralna to jeden z głównych filarów polityki rządu Zjednoczonej Prawicy i Prezydenta Andrzeja Dudy. Od kiedy tylko rządzimy, troska o los osób najstarszych jest dla nas priorytetem. 

Naprawiamy zaniedbania, które narosły niemal przez 30 lat. Podnosimy konsekwentnie wysokość emerytur poprzez waloryzację i uzupełniliśmy świadczenia o 13. emeryturę. Przez lata o godnej emeryturze polscy seniorzy mogli tylko pomarzyć. Dziś powoli, krok po kroku, staje się ona faktem również w Polsce. 14. emerytura była kolejną obietnicą, którą złożyliśmy Państwu razem z Prezydentem Andrzejem Dudą. Dlatego mimo ogromnych zagrożeń gospodarczych, które nas czekają z tej obietnicy się wywiązujemy. Już w przyszłym roku otrzymacie Państwo ok. 1250 zł dodatkowych środków, które będą ogromną pomocą. 14. emerytura trafi w pełnej wysokości do wszystkich tych, którzy otrzymują świadczenia poniżej przeciętnej emerytury a także do bardzo wielu z tych, którzy otrzymują emeryturę powyżej tej kwoty. 

Ponadto nie zapominamy o waloryzacji. W przyszłym roku do każdej najniższej emerytury dołożymy co najmniej 50 zł, tak by z roku na rok zwłaszcza te najniższe świadczenia konsekwentnie rosły. Choć sytuacja emerytów w Polsce jest dziś dalece lepsza niż jeszcze 5 lat temu, to nadal cel, jaki sobie postawiliśmy, jest dopiero przed nami.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: CZTERNASTA EMERYTURA na stałe?! Ważne informacje dla seniorów [TABELA]

Szanowni Państwo, choć epidemia nie ustępuje i czekają nas jeszcze miesiące walki z wirusem, to jednego możecie być pewni. W pierwszej kolejności myślimy o tych, którzy są najbardziej potrzebujący. 

Dziś nie musicie się Państwo niepokoić o przyszłość swoich finansów i bezpieczeństwo finansów publicznych państwa. Za to jeszcze raz proszę o to, byście w nadchodzącym okresie zachowali szczególną ostrożność i dbali o swoje zdrowie. Jeśli będziecie potrzebować Państwo pomocy i wsparcia, wiedzcie, że możecie na nas liczyć. 

Mój rząd jest do Waszej dyspozycji, a Polska, której służyliście jest dumna, że nareszcie może służyć Wam.

Premier Mateusz Morawiecki

waloryzacja emerytur

i

Autor: SE waloryzacja emerytur
Express Biedrzyckiej - Włodzimierz Cimoszewicz: Trudno wyobrazić sobie powtórkę z 1980 roku
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany