Bosak zestawiony z Kaczyńskim MANIPULUJE NARODEM 2

i

Autor: GRAFIKA SE Marcin Podziemski

Lex TVN. Kaczyński wykiwał Ruch Narodowy? "Nie było żadnego..."

2021-07-22 5:00

Dopiero w połowie sierpnia Sejm ma głosować nad nowelizacją Ustawy o radiofonii i telewizji, dotyczącą udziału kapitału zagranicznego w polskich mediach. Ustawa, zwana lex TVN, może uderzyć głównie w tego właśnie nadawcę. – Marszałek Ryszard Terlecki zebrał nas i powiedział, że mamy większość potrzebną do przegłosowania nowelizacji – mówi „Super Expressowi” jeden z posłów –wnioskodawców projektu.

PiS ma być pewien większości dzięki pomocy trzech posłów Porozumienia Marcina Ociepy (37 l.), Grzegorza Piechowiaka (58 l.) oraz Wojciecha Murdzka (64 l.), obecnie wiceministrów w rządzie Mateusza Morawieckiego (53 l.). Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, kontrowersyjne prawo mieliby poprzeć także Paweł Kukiz (58 l.) oraz parlamentarzyści Ruchu Narodowego. 

– Marszałek Terlecki nie rzuca słów na wiatr. Skoro tak nam powiedział, to znaczy, że ma plan i wszystko jest dopięte – zapewnia nasz informator. Wicemarszałek poinformował wczoraj, że Sejm zajmie się poselskim projektem 11 sierpnia. – To tylko zwiększy prawdopodobieństwo tego, że uda nam się zdobyć wystarczającą liczbę głosów potrzebnych do przeforsowania ustawy w początkowym kształcie – mówi rozmówca "SE".  

– Nie było żadnych rozmów z PiS-em i na pewno nie było żadnego „dealu” – dementuje nasze ustalenia Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego. Jednak na pytanie, czy Ruch Narodowy nie poprze „ustawy anty-TVN”, Winnicki odpowiada, że „nic nie jest do końca ustalone”. – Rozmowy PiS-u z Ruchem Narodowym były. Przychodzili do nas ludzie Suskiego i ludzie Dworczyka – mówi nam z kolei inny parlamentarzysta Ruchu Narodowego, chcący zachować anonimowość.

– Porozumienie nie chce, by Polska stała się krajem, w którym jedyna narracja w mediach to narracja Jacka Kurskiego i w tym kształcie ustawy nie poprzemy – twierdzi wicerzecznik Porozumienia Jan Strzeżek (26 l.). Partia Gowina przygotowała swoją poprawkę do ustawy, która pozwala amerykańskiemu kapitałowi posiadać większościowe udziały w grupach medialnych działających w Polsce. Również Paweł Kukiz przedstawił swą poprawkę do zaproponowanej przez PiS noweli. Wyklucza ona możliwość wykupywania przez spółki Skarbu Państwa akcji w mediach prywatnych. – Bez wątpienia trzeba się przyjrzeć temu rozwiązaniu – komentował rzecznik rządu Piotr Mueller (32 l.).  

dnr

Express Biedrzyckiej Bosak
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE