Lex Czarnek. Agata Duda zaprasza posłanki opozycji do Pałacu Prezydenckiego! Pokrzyżuje plany PiS-owi?

2022-01-19 14:00
Lex Czarnek. Agata Duda zaprasza opozycjonistki do Pałacu Prezydenckiego
Autor: MAREK KUDELSKI/SUPER EXPRESS, MARCIN WZIONTEK/SUPER EXPRESS, SUPER EXPRESS Lex Czarnek. Agata Duda zaprasza opozycjonistki do Pałacu Prezydenckiego

Agata Kornhauser-Duda zaprosiła do Pałacu Prezydenckiego posłanki KO, by podjąć trudny temat nowelizacji ustawy nazywanej Lex Czarnek. Zmiany w prawie oświatowym są kością niezgody między obozem rządowym a opozycją. Wirtualna Polska ustaliła, kiedy dojdzie do spotkania Agaty Kornhauser-Dudy z przedstawicielkami Koalicji Obywatelskiej w sprawie Lex Czarnek.

Agata Kornhauser-Duda zaprosiła posłanki Koalicji Obywatelskiej do Pałacu Prezydenckiego. Panie mają zasiąść wspólnie przy stole, by omówić temat kontrowersyjnej nowelizacji ustawy Lex Czarnek. Jak podaje Wirtualna Polska, spotkanie odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 24 stycznia 2022 roku. Punktualnie o godzinie 12:00 Agata Kornhauser-Duda i przedstawicielki opozycji będą miały okazję wymienić się poglądami o zapowiadanych zmianach w ustawie o prawie oświatowym. Z informacji WP wynika, że już 5 minut po zakończeniu konferencji prasowej posłanek do klubu KO zadzwonili z zaproszeniem urzędnicy z Pałacu Prezydenckiego. Przedstawicielki Koalicji Obywatelskiej Kinga Gajewska, Katarzyna Lubnauer, Barbara Nowacka oraz Krystyna Szumilas apelowały do Pierwszej Damy, jako wieloletniej nauczycielki, by zabrała głos w sprawie Lex Czarnek. Reakcji doczekały się błyskawicznie.

- Właśnie zadzwonili do nas z @prezydentpl z zaproszeniem na spotkanie. #LexCzarnek w grze - napisała na Twitterze posłanka Kinga Gajewska.

Więcej o ustawie nazywanej Lex Czarnek przeczytasz w naszm artykule Lex Czarnek w Sejmie. Co to jest Lex Czarnek? Co zakłada nowelizacja ustawy? [ZOBACZ SZCZEGÓŁY].

Sonda
Czy Przemysław Czarnek jest odpowiednią osobą na stanowisku ministra edukacji?
Express Biedrzyckiej - Barbara Nowacka: Czarnek to arogant i kłamie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE