Krzysztof Gawkowski

i

Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI/SUPER EXPRESS Krzysztof Gawkowski

Zaapelowali do premiera

Lewica reaguje na doniesienia ze szpitala. Domagają się dymisji

2023-07-19 13:39

W sieci zawrzało po opublikowaniu przez TVN materiału o kobiecie, która zażyła tabletkę wczesnoporonną, a podczas pobytu w krakowskim szpitalu była otoczona przez policjantów. Jej wstrząsająca relacja oburzyła polityków Lewicy, który zwrócili się m.in. do premiera Mateusza Morawieckiego z konkretnym żądaniem.

Historia kobiety przedstawiona w materiale TVN dla wielu okazała się wstrząsająca. Jak wyznała, chciała mieć dziecko,  jednak ciąża zagrażała jej życiu. Zdecydowała się samodzielnie kupić tabletkę wczesnoporonną w internecie, a potem przebywała w krakowskim szpitalu. Towarzyszyli jej policjanci, którzy mieli kazać jej rozebrać się, robić przysiady i kaszleć. Mieli także zarekwirować jej laptop i telefon. Funkcjonariusze towarzyszyli kobiecie, bo według nich istniało podejrzenie popełnienia przestępstwa w postaci udzielania kobiecie ciężarnej pomocy w przerwaniu ciąży poprzez środki pochodzące z nielegalnego źródła.

Do tej sprawy odnieśli się politycy Lewicy, którzy 19 lipca zorganizowali konferencję w Sejmie. Głos zabrał szef klubu Krzysztof Gawkowski, który skrytykował postępowanie policjantów.

- Wczoraj dowiedzieliśmy się o skandalicznych czynnościach podejmowanych przez polską Policję wobec niewinnej kobiety. Wydarzenia, które miały miejsce w województwie małopolskim, w Krakowie, to jest szczucie na kobietę, szczucie na człowieka, szczucie na osobę, która jest całkowicie niewinna. Uczestniczyła w tym instytucja państwowa, uczestniczyła w tym polska Policja, która ma chronić obywatela i dawać poczucie bezpieczeństwa – mówił.

Zwrócił się także do premiera Mateusza Morawieckiego i ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego o dymisję Komendanta Głównego Policji gen. Jarosława Szymczyka. - Pan generał Szymczyk powinien przestać być szefem polskiej Policji, bo ją kompromituje - stwierdził.

- Domagamy się zmiany prawa, żeby przestać ścigać za przerwanie ciąży w Polsce. Kobiety w Polsce muszą przestać się bać, muszą mieć poczucie, że mogą zaufać lekarzowi i Policji, bo będą stali na straży ich nietykalności, bezpieczeństwa i dobrostanu – dodała posłanka Lewicy Magdalena Biejat.

Sonda
Czy Komendant Główny Policji gen. Jarosław Szymczyk powinien być odwołany ze stanowiska?
Express Biedrzyckiej - Krzysztof GAWKOWSKI
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany