Lech Wałęsa

i

Autor: Marcin Gadomski/Super Express

TYLKO U NAS

Lech Wałęsa nie ma wątpliwości: Pileckim należy się odszkodowanie!

2022-11-10 5:00

Były prezydent Lech Wałęsa nie ma wątpliwości: rodzina Pileckich domagająca się 26 milionów zł za śmierć rtm. Witolda Pileckiego powinna dostać pieniądze. „Super Express” ujawnił, że Andrzej Pilecki, syn rotmistrza Witolda Pileckiego, domaga się zadośćuczynienia i odszkodowania w wysokości 26 milionów złotych za więzienie i śmierć ojca. Ustaliliśmy także, że rodzina Pileckich dostała już odszkodowanie postanowieniem sądu z 1990 roku w wysokości 500 milionów starych złotych (przed denominacją).

Były prezydent Wałęsa o Pileckich: Należą im się pieniądze

Były prezydent Lech Wałęsa (79l.) uważa, że Pileccy powinni otrzymać pieniądze. - Należy im się odszkodowanie, stracili ojca rotmistrza Witolda Pileckiego. To była ogromna strata, strata wielkiego przedstawiciela rodziny, patrioty – mówi. - Ja też ojca straciłem, sam młodość straciłem na walce z komunizmem i też mógłbym ubiegać się o pieniądze od państwa – dodaje. Czy planuje to zrobić? Okazuje się, że jednak nie. - Nie stanę w kolejce po pieniądze - podkreśla. - Jak jednak w piekle odszukać tych, którzy spowodowali śmierć rotmistrza. Odszkodowanie się należy, tylko musimy ostrożnie - kończy filozoficznie Wałęsa.

Odszkodowanie się należy

Także Andrzej Melak (78l.), prezes Komitetu Katyńskiego i były poseł PiS, uważa, że za „tę zbrodnię komunistyczną należy się odszkodowanie”. - Za to co zrobiła władza komunistyczna naszemu bohaterowi narodowemu, a także jego rodzinie, żonie, dzieciom, jakieś odszkodowanie się należy, ale wysokość nie jest w mojej gestii - mówi nam. Innego zdania jest karnista, były minister sprawiedliwości, mec. Zbigniew Ćwiąkalski (72l.), który uważa, że decyzja sądu z 1990 roku zamyka sprawę. - Ich roszczenia zostały już zaspokojone. I nie ma szans, żeby dostali raz jeszcze pieniądze. Mało tego. Suma jest dość abstrakcyjna, ale ubiegać się oczywiście mogą - komentuje dla "Super Expressu".

Super Raport 03.11 (Goście: Lech Wałęsa - były prezydent RP oraz Magdalena Biejat - Nowa Lewica) Sedno Sprawy: Jan Grabiec
Sonda
Czy wiesz kim był Witold Pilecki?
Listen to "Na Marszu Niepodległości możliwe rosyjskie prowokacje. Aplikacja wskaże najbliższy SCHRON! - M.Wąsik. SEDNO SPRAWY" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają