Lech Wałęsa wyszedł ze szpitala. Swoje kroki skierował do kościoła

i

Autor: PAPARA 07 Lech Wałęsa wyszedł ze szpitala. Swoje kroki skierował do kościoła

Padły mocne słowa

Wielka kłótnia w rodzinie Wałęsów! Poszło o ważną ustawę

2023-01-16 5:00

W rodzinie Wałęsów nie dzieje się dobrze! A wszystko przez politykę! Były prezydent Lech Wałęsa (80l.) nie kryje oburzenia zachowaniem partii Donalda Tuska, która pomogła PiS przyjąć ustawę, odblokowującej unijne miliardy. - Postanowiłem wycofać swoje sympatyzowanie z PO – oznajmił Wałęsa na Facebooku. Odwieść go od tej decyzji próbuje jego syn Jarosław Wałęsa (47l.), poseł Koalicji Obywatelskiej. - Jestem po rozmowie z ojcem. Wszystko wyjaśniłem i ciągle liczę na poparcie mojego ojca – mówi „Super Expressowi”.

W piątek Sejm przegłosował projekt ustawy o Sądzie Najwyższym. Największe ugrupowania opozycyjne, w tym Koalicja Obywatelska, Lewica i Koalicja Polska-PSL wstrzymały się od głosu, pomagając PiS przyjąć ustawę. Przeciw zagłosowali politycy Solidarnej Polski, Konfederacji oraz Polski2050.

Lech Wałęsa oburzony. Padły mocne słowa!

Zachowanie partii Donalda Tuska nie spodobało się Lechowi Wałęsie. Z ust byłego prezydenta padły wyjątkowo mocne słowa!

„W związku z dzisiejszym głosowaniem posłów Platformy Obywatelskiej otwierającej drogę PiSowi do środków Unijnych , mimo łamania Konstytucji i zasad demokracji, postanowiłem wycofać swoje sympatyzowanie z PO” – ogłosił na Facebooku. I choć dodał, że „Tuska popierał i popiera”, bo tylko on jest w stanie wygrać z PiS, to jego słowa odbiły się szerokim echem w Platformie.

Jarosław Wałęsa: Jestem po rozmowie z ojcem

Emocje ojca próbuje studzić jego syn Jarosław Wałęsa (47l.), poseł KO. - Jestem po rozmowie z ojcem. Wszystko wyjaśniłem i ciągle liczę na poparcie mojego ojca. Codziennie wiele małych i średnich firm ulega likwidacji. Fundusze z KPO mogą ograniczyć tę falę i dlatego czasem w Sejmie trzeba podejmować decyzje, które są dalekie od ideału – mówi nam.

Lech Wałęsa cofa swoje poparcie dla PO!

Tymczasem Lech Wałęsa jeszcze ostrzej swoją decyzję skomentował we „Wprost”. – Cofam swoje poparcie dla nich, nie mogę inaczej postąpić. Nigdy nie brałem pod uwagę, że taki błąd popełnią, nie przypuszczałem, że są tacy naiwni. To głupie i okropne – ocenił. Zachowanie posłów PO określił jako „zdradę ojczyzny" i dodał, że „ma gdzieś taką opozycję". KS,kbar

Super Raport 03.11 (Goście: Lech Wałęsa - były prezydent RP oraz Magdalena Biejat - Nowa Lewica) Sedno Sprawy: Jan Grabiec

Przez rządy PiS nasze dzieci umrą z głodu? A może to Tusk "wyśle nas na żebry"?

Posłuchaj, co mówią ZWYKLI LUDZIE! Mocne słowa na polskich ulicach...

Listen on Spreaker.