Kwaśniewski zmaga się z koronawirusem. Opowiedział o objawach. TYLKO W SE

2021-02-18 6:30
Kwaśniewski ujawnia, jak przechodzi koronawirusa 2
Autor: GRAFIKA SE Waldemar Kaczmarczyk

Od kilkunastu dni były prezydent i jego żona Jolanta (66 l.) zmagają się z COVID-19. – Poprawia się, ale to długo idzie – mówi „Super Expressowi” o swoim stanie zdrowia Aleksander Kwaśniewski (67 l.). O tym, że małżeństwo Kwaśniewskich jest zakażone koronawirusem, pisaliśmy 9 lutego. O zmaganiach z chorobą opowiedziała szczegółowo na łamach „Super Expressu” była pierwsza dama. Spytaliśmy Aleksandra Kwaśniewskiego o to, jak się obecnie czuje.

– Poprawia się, ale to długo idzie – wyznaje w rozmowie z „SE” były prezydent. – Ciężko jest, bo to długotrwałe choróbsko. Jesteśmy świadomi, że skutki tej choroby będziemy odczuwać jeszcze bardzo długo. Ale myślimy, że najgorsze już za nami. Choć męczący kaszel wciąż nie pozwala normalnie funkcjonować, to przede wszystkim ustała gorączka – relacjonuje Aleksander Kwaśniewski, wyrażając przy tym wdzięczność za wszystkie życzenia powrotu do zdrowia. Przypomnijmy, że Jolanta Kwaśniewska przestrzegała na naszych łamach, by nie lekceważyć zagrożenia dla zdrowia, jakim jest COVID-19. – Ta choroba jest jak podstępny wróg, który może zaatakować każdego i w każdych okolicznościach. Polakom się wydaje, że wszystko, co najgorsze, na pewno nie spotka akurat ich. Ale nie mamy najmniejszego pojęcia, w którym momencie nieszczęście może trafić nas. Trzeba do minimum ograniczyć kontakty. Korzystać z maseczek z filtrami. Naprawdę robić wszystko, by nikomu nie zrobić krzywdy, bo to jest w tej chwili najważniejsze – przestrzegała była pierwsza dama.

NIE PRZEGAP: Polska szczepionka na koronawirusa? Znany profesor UJAWNIA szczegóły

Express Biedrzyckiej - Aleksander Kwaśniewski: Prezydent powinien łączyć, a Duda wyklucza
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE