Kwaśniewski vs Duda

i

Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express; Artur Hojny/Super Express

Prezydent podpisał LexTusk

Kwaśniewski grzmi po decyzji Dudy: katastrofa

2023-05-30 10:15

Polityczne trzęsienie ziemi w polskiej polityce! 29 maja Andrzej Duda poinformował, że zdecydował się podpisać ustawę, która powołuje komisję do spraw zbadania rosyjskich wpływów w Polsce. Rozczarowanie decyzją prezydenta nie krył Aleksander Kwaśniewski. - Ta ustawa jest niekonstytucyjna, będzie wielką plamą na jego wizerunku w kraju i za granicą - ocenił były prezydent.

Andrzej Duda w poniedziałek 29 maja poinformował, że zdecydował się podpisać ustawę o powołaniu komisji, która zbada rosyjskie wpływy w latach 2007-2022. Prezydent argumentował, że organ ten jest jak najbardziej konstytucyjny, a polityk, który zostanie formalnie oskarżony, będzie mógł dochodzić swoich praw przed sądem. Zdaniem polityków opozycji komisja to nic innego niż polowanie na Donalda Tuska. - Panie Prezydencie, zapraszam na konsultacje społeczne 4 czerwca. Będzie nas dobrze słychać i widać z okien Pańskiego pałacu. Przyjdziecie? - napisał na Twitterze były premier. Na decyzję prezydenta zareagował również Aleksander Kwaśniewski. Były prezydent w jednoznaczny sposób skrytykował podpisanie ustawy przez Andrzeja Dudę.

- Jeżeli prezydent jest gotów dla politycznej gry podpisywać niekonstytucyjne ustawy, to to jest to katastrofa - ocenił Aleksander Kwaśniewski. - To z daleka śmierdzi grą polityczną obliczoną na wybory. Data 17 września jest nieprzypadkowa, bo wokół tego zrobi się dużo szumu. Przeciwnicy polityczni zostaną obrzuceni błotem, a to błoto będzie trudno odkleić do połowy października - ocenił były prezydent w Polsat News.

Andrzej Duda zdecydował ws. lex Tusk!
Sonda
Czy ustawa ds. komisji badania rosyjskich wpływów w Polsce ma wyeliminować Donalda Tuska z wyborów?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany