Donald Tusk, Paweł Kukiz

i

Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express, Marek Zielinski/Super Express

Kukiz porównał Tuska do... buraka. Jedno zdanie wyprowadziło go z równowagi

2022-05-11 12:09

Donald Tusk jest mniej więcej w cenie buraka - wypalił nagle Paweł Kukiz. Co sprawiło, że zdecydował się na tak nietypowe porównanie? Postanowił tak odpowiedzieć na nietypowy komentarz Donalda Tuska w sprawie Zbigniewa Ziobry.

"Tusk jest mniej więcej w cenie buraka"

Lider PO Donald Tusk w nagranym filmiku, który opublikował na Twitterze, zapowiedział złożenie przez klub KO wniosku o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, lidera Solidarnej Polski.  "Minister Zbigniew Ziobro, prawdopodobnie najdroższy minister świata, droższy nawet niż czereśnie" - zaczął Tusk nawiązując w ten sposób do zdjęć, które można zobaczyć w internecie, gdzie cena czereśni to 260 zł za kilogram.

– To on blokuje ponad 700 mld zł środków europejskich, które wciąż czekają na Polskę – mówił szef PO.

To jak widać nie pozostało bez echa. W rozmowie na antenie Polsat News Paweł Kukiz pozwolił sobie na bardzo kąśliwy komentarz w stosunku do Donalda Tuska.

– Tusk jest mniej więcej w cenie buraka. To są tego typu porównania – stwierdził Kukiz. Zapytany o to, czy bliżej mu do Donalda Tuska czy do Zbigniewa Ziobry, odparł: – Od jednego i drugiego chce być jak najdalej.

Nagranie byłego premiera dotyczyło wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości. 

W środę (11.05) w Sejmie zostaje złożony wspólny wniosek klubów Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, PSL i koła 2050 ws. wyrażenia wotum nieufności dla ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry - poinformował szef klubu KO Borys Budka.

Kukiz przyznał, że w tej sprawie zagłosuj tak, jak chce tego PiS.       

Nie mogę zrobić uniku. Jednym z punktów porozumienia z PiS z czerwca ubiegłego roku jest głosowanie w sprawach personalnych tak samo, jak PiS. Zagłosuję tak, jakie mam zobowiązania, po prostu zgodnie z umową - powiedział w Polsat News.Jednocześnie Kukiz ocenił, że działalność Ziobry w zakresie reformy sądownictwa "nie przyniosła takich rezultatów, jakie powinna była przynieść przed siedem lat". 

Reforma sądów, która poszła w takim kierunku, że jakaś sędzia wydając wyrok w sprawie Beaty Kozidrak (za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu - PAP) w uzasadnieniu wyroku twierdzi, że okolicznością łagodzącą jest dorobek artystyczny pani Kozidrak - to jest kpina. Co to za sąd? - mówił.

Kwaśniewski: Putin pokazał mi "guzik atomowy"
Sonda
Czy Zbigniew Ziobro powinien odejść z rządu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE