Paweł Kukiz

i

Autor: Marek Zieliński Paweł Kukiz

Kukiz ujawnia prawdziwe relacje z PiS: To ja decyduję, czy Kaczyński ma władzę!

2022-01-15 6:27

Paweł Kukiz (59 l.) pokazuje pazury! – Gdyby opozycja była gotowa do przejęcia władzy, to dawno powinni się ze mną kontaktować, bo tych moich trzech posłów decyduje, czy PiS sprawuje władzę, czy nie będzie sprawował władzy! – mówi „Super Expressowi” Paweł Kukiz, nieformalny koalicjant PiS. I stawia rządzącej partii warunki!

Od kilku dni w sejmowych kuluarach o starcie Kukiza z list PiS w najbliższych wyborach mówiło się jako o czymś pewnym. Czy tak jest jednak naprawdę? – Nie wiem, czy w ogóle będę startował w tych najbliższych wyborach. A jeśli tak, to jest mi obojętne, z kim. Moja dzisiejsza współpraca z PiS bynajmniej nie jest powodowana nadzieją na dostanie się na ich listy – twierdzi Paweł Kukiz. – Jeśli PiS będzie spełniał warunki naszej umowy i jeśli taką propozycję od prezesa Kaczyńskiego otrzymam, to wtedy będę ją rozważał. Jednak warunkiem ewentualnego startu do Sejmu w kolejnej kadencji będzie wpisanie przez partię, z której listy miałbym startować, postulatów Kukiz’15 – dodaje były rockandrollowiec.

Na zarzuty niektórych członków PiS, że Kukiz jest nieodpowiedzialny, ten odpowiada krótko: – Jeśli byłbym nieodpowiedzialny, to teraz albo opuściłbym Sejm, albo ja i moi posłowie przestalibyśmy głosować z PiS-em i byłyby przyśpieszone wybory – zaznacza polityk.

Czy Kukiz faktycznie ma podstawy, by wysuwać żądania? – Jak najbardziej. Rząd niejako „wisi na Kukizie”. A jest on tanim głosem, by utrzymać stabilność – nie wymagał powołania nowego ministerstwa jak w przypadku republikanów z Bortniczukiem i Mejzą na czele. I dobrze, że są takie „kukizy”, gdyż dzięki temu jest w polityce cień stabilności – twierdzi politolog prof. Kazimierz Kik (74 l.).

>>>PiS POGONI Kukiza?! "To muzyk, artysta..." Jednoznaczna deklaracja

Sonda
Jak oceniasz karierę polityczną Pawła Kukiza?
Sedno Sprawy - Paweł Kukiz
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE