Paweł Kukiz

i

Autor: Marek Zieliński Paweł Kukiz

Przejrzał kolegów?

Kukiz komentuje spór Hołowni z opozycją. „Wyreżyserowane”

2023-01-24 11:23

Lider partii Kukiz’15 Paweł Kukiz bacznie obserwuje poczynania swoich kolegów z Sejmu. Polityk nie ma oporów w surowym ocenianiu ich zachowania. Teraz postanowił skomentować spór między liderem Polski 2050 Szymonem Hołownią a resztą opozycji, do którego doszło po głosowaniu w sprawie ustawy o Sądzie Najwyższym.

Paweł Kukiz jest przekonany, że konflikt między opozycją a Szymonem Hołownią jest wyreżyserowany i nie tak poważny, jak mogłoby się wydawać. - Tyle rzeczy widziałem w polityce, a jestem w niej od siedmiu lat, że nie wykluczałbym, że ten spór między Szymonem Hołownią a częścią opozycji jest w dużej mierze reżyserowany – mówił w rozmowie z PAP. Przypomnijmy, że spór rozpoczął się, gdy w Sejmie była głosowana ustawa o Sądzie Najwyższym. Według ustaleń posłowie Polski 2050 mieli wstrzymać się od głosu, ostatecznie jednak w ostatniej chwili zmienili zdanie i zagłosowali przeciw. To z kolei wywołało oburzenie wśród polityków opozycji. Lider Kukiz’15 zwraca uwagę, że Szymon Hołownia nie chce sobie zamykać żadnych dróg, są w swoich wypowiedziach jest dość ostrożny. - Hołownia też w swoich wypowiedziach się zabezpiecza, że nie zamyka drogi do jakiegoś porozumienia. Prawdopodobnie chce ugrać jak najwięcej dla siebie, a jeśli tego nie osiągnie, to być może zaryzykuje samodzielny start lub start z PSL-em – ocenił. Według Pawła Kukiza wspólna lista PO i Polski 2050 wciąż jest możliwa. Kluczowa jest bowiem niechęć obu partii do PiS-u. - To jest spoiwo, które łączy opozycję i nie wykluczałbym wspólnej listy Donalda Tuska i Szymona Hołowni – stwierdził polityk.

Sonda
Czy wspólna lista opozycji to dobry pomysł?
P.KUKIZ: ZAWIESIŁEM UMOWĘ Z PIS-EM

Senator POLSKI 2050 tłumaczy, skąd biorą się ataki na Hołownię.

Posłuchaj, co powiedział Jacek Bury!

Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany