Paweł Kukiz & Jarosław Kaczyński

i

Autor: EAST NEWS Paweł Kukiz & Jarosław Kaczyński

Kukiz buntuje się przeciw Kaczyńskiemu? Nie będzie głosował za PiS

2021-11-20 8:59

Paweł Kukiz w rozmowie z PAP przyznał, że nie będzie głosował za ustawą, która pozwoli pracodawcy sprawdzić, czy pracownik przyjął szczepionkę przeciw COVID-19. Lider Kukiz'15 twierdzi, że poinformował już o tym Prawo i Sprawiedliwość oraz odbił piłeczkę twierdząc, że w takim wypadku obywatele - jako pracodawcy rządu - powinni mieć możliwość sprawdzenia, czy parlamentarzyści są zaszczepieni. Warto zaznaczyć, że w ostatnim czasie ugrupowanie Pawła Kukiza głosowało raczej zgodnie z partią rządzącą.

Paweł Kukiz nie będzie głosował zgodnie z PiS

Posłowie PiS Czesław Hoc i Paweł Rychlik poinformowali w środę, że do Sejmu trafi poselski projekt ustawy pozwalający pracodawcy na zweryfikowanie, czy pracownik jest zaszczepiony przeciwko COVID-19. Zgodnie z projektowanymi przepisami, jeśli pracownik nie będzie zaszczepiony, to przedsiębiorca będzie mógł zreorganizować pracę, np. przenieść takiego pracownika do działu, gdzie nie będzie miał styczności z klientami.

ZOBACZ Kto by spodziewał się tego po Kaczyńskim! Kukiz wszystko ujawnił

Express Biedrzyckiej - Paweł Kukiz: Kaczyński nie będzie mnie trzymał za pysk

Lider Kukiz'15 Paweł Kukiz odniósł się do propozycji PiS. "Już o tym poinformowałem Prawo i Sprawiedliwość, że na pewno nie zagłosuje za ustawą, która przewiduje, że pracodawca może sprawdzać, czy ktoś był zaszczepiony czy nie" - powiedział PAP.

"Jeśli ta ustawa i tak przejdzie bez mojego udziału, to w takim razie obywatele - jako pracodawcy dla posłów - mają prawo sprawdzać, czy posłowie zostali zaszczepieni czy nie" - ironizował w rozmowie z PAP polityk.

Paweł Kukiz nie jest jedyny? W PiS brakuje zgody w kwestii ustawy

Senator PiS Marek Martynowski powiedział w czwartek, że według jego informacji niektórzy posłowie wycofują swoje podpisy pod projektem ustawy umożliwiającej sprawdzenie przez pracodawcę, czy pracownik jest zaszczepiony. "Co będzie dalej, nie wiem" - zaznaczył.

Minister zdrowia Adam Niedzielski zaprzeczył doniesieniom, jakoby posłowie PiS wycofywali swoje podpisy pod projektem ustawy, pozwalającym pracodawcy na zweryfikowanie, czy pracownik jest zaszczepiony przeciwko COVID-19. "30 posłów, którzy podpisali ten dokument, nie wycofali swoich podpisów. To jest próba epatowania kolejnym szantażem" - stwierdził Niedzielski.

Sonda
Czy pracodawca powinien móc sprawdzić, czy jego pracownik jest zaszczepiony na COVID-19?

Szef resortu zdrowia ocenił, że proponowane rozwiązania w projekcie są dobre. "Nie są próbą wprowadzania sanitaryzmu. To nie są rozwiązania tak daleko idące jak w Austrii czy innych krajach Europy. Są one pewnego rodzaju kompromisem, wypadkową różnych oczekiwań" - zaznaczył Niedzielski. 

Posłowie PiS wyrazili nadzieję, że projekt będzie procedowany na posiedzeniu Sejmu 1-2 grudnia. (PAP)

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany