Andrzej Duda, pałac

i

Autor: Shutterstock, Marcin Wziontek/Super Express Andrzej Duda, pałac

Po latach to wyszło na jaw

Kto wierzył w zwycięstwo Andrzeja Dudy? Tylko dwie osoby

2023-05-24 11:09

W 2015 roku murowanym kandydatem do zwycięstwa w wyborach prezydenckich był Bronisław Komorowski. Jednak urzędujący wówczas prezydent musiał pogodzić się z porażką z Andrzejem Dudą. Co ciekawe, w wyborcze zwycięstwo kandydata PiS wierzyły wówczas tylko dwie osoby.

W 2015 roku zdecydowanym faworytem do zwycięstwa w wyborach prezydenckich był Bronisław Komorowski. Urzędujący prezydent cieszył się bardzo wielką popularnością, ale wszystko się zmieniło, gdy swojego kandydata na prezydenta ogłosił PiS. Pierwsze sondaże co prawda nie były zbyt łaskawe dla Andrzeja Dudy i głównie zastanawiano się nad tym, czy dojdzie do drugiej tury. Jednak w trakcie kampanii dystans pomiędzy oboma kandydatami zdecydowanie się zmienił i ostatecznie, co jeszcze kilka miesięcy wcześniej wydawało się nieprawdopodobne, w maju 2015 roku stało się faktem. Andrzej Duda pokonał Bronisława Komorowskiego i rozpoczął swoją prezydenturę. Co ciekawe, w sukces kandydata PiS nie wierzono nawet w jego partii. 

- Przy Nowogrodzkiej też prawie nikt nie wierzył w wygraną, co zresztą powiedziała kiedyś Beata Szydło, mówiąc Wirtualnej Polsce, że tylko dwie osoby od początku wierzyły w sukces naszego kandydata. On sam i ja - powiedział w wywiadzie dla Interii Marcin Mastalerek, który pracował przy kampanii Andrzeja Dudy. Przy okazji podkreślił, jak bardzo było ważne dla rządzącej dziś partii zwycięstwo w wyborach prezydenckich w 2015 roku.

- Wygrana Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich w 2015 r. uruchomiła proces zmian w Polsce i dała PiS szansę na sprawowanie władzy. To dzięki tej wygranej wyborcy prawicy uwierzyli, że ta formacja może w ogóle wygrywać wybory. Przypomnę, że wcześniej PiS odnotował osiem porażek wyborczych z rzędu! - ocenił.

S. NITRAS: WYBORY BĘDĄ TESTEM PRZYWÓDZTWA DLA TUSKA? TO OCZYWISTE
Sonda
Czy Andrzej Duda jest dobrym prezydentem?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany