Jarosław Kaczyński, Tomasz Poręba

i

Autor: Pawel Wodzynski/East News, AP Photo/Czarek Sokolowski Jarosław Kaczyński, Tomasz Poręba

Padają dwa nazwiska

Kto pokieruje kampanią PiS? Nieoficjalne doniesienia

2023-06-18 19:04

Kampania wyborcza dopiero nabiera rozpędu, ale dobre zaplanowanie wszystkich działań wymaga czasu, a przede wszystkim odpowiedniej strategii. Dotychczasowy szef sztabu PiS Tomasz Poręba zrezygnował z tego stanowiska. Teraz prezes partii będzie musiał wybrać następcę. Kto ma szansę?

Kampania wyborcza to niezwykle intensywny czas dla polityków wszystkich frakcji, a wybór osoby, która pokieruje działaniami sztabu, może zawarzyć na sukcesie. Politycy PiS mieli być zaskoczeni, gdy w piątek 16 czerwca Tomasz Poręba, dotychczasowy szef sztabu partii zakomunikował swoje odejście, choć wcześniej wobec jego działań wypowiadał się krytycznie na przykład Adam Bielan.

- Po głębokim namyśle, kierując się dobrem obozu, złożyłem wczoraj na ręce Prezesa Jarosława Kaczyńskiego dymisję z funkcji szefa sztabu PiS. Mimo, że nie została przyjęta, pozostaje ona dla mnie decyzją ostateczną. Dziś na tym stanowisku potrzebny jest ktoś z nową emocją i energią. Za którym stanie się murem – napisał wówczas.

Teraz Jarosław Kaczyński będzie musiał wybrać nowego szefa sztabu. Jak nieoficjalnie podaje Polsat News, najmocniejsze kandydatury należą do Adama Bielana i Joachima Brudzińskiego.

-  Kaczyński był wściekły na Porębę za nieudolną kampanię i konflikty w sztabie. Brudziński ma twardą rękę, a w sztabie przyda się ktoś taki, żeby zapanować nad chaosem – mówił w rozmowie z Onetem jeden z polityków PiS-u.

Warto przypomnieć, że Joachim Brudziński ma już doświadczenie w kierowaniu kampaniami wyborczymi. Był zaangażowany między w kampanię przed wyborami w 2019 roku oraz przy wyborach prezydenckich w 2020 roku.

QUIZ: Poznaj polityka po 3 słowach. Ten quiz to pestka!

Pytanie 1 z 10
Którego polityka opisują słowa: wąsy, bigos, szogun
Wieczorny Express - Wołodymyr Petraniuk