Trzaskowski - Hołownia - tajemnicza postać

i

Autor: Krystian Olszewski/Super Express, Art Service/Super Express , Shutterstock

Wybory w przyszłym roku

Kto ma szansę zostać nowym prezydentem? Jeden polityk zostawił konkurencję w tyle

2024-03-05 8:34

Wybory prezydenckie w Polsce odbędą się dopiero w 2025 roku. Wtedy, poi dwóch kadencjach, Andrzej Duda przekaże pałeczkę swojemu następcy, sam bowiem nie będzie mógł w nich startować. Kto ma szansę na wygraną? Według najnowszego sondażu wyróżnia się jeden kandydat.

Wybory prezydenckie w Polsce bez wątpienia wiele zmienią w rodzimej polityce. Przez dwie kadencje ten urząd sprawował Andrzej Duda, nie może jednak startować w wyborach po raz trzeci. Po raz pierwszy od kilku lat inna osoba zostanie głową państwa. PiS będzie chciało kolejnych raz wystawić kandydata, który powtórzy sukces Andrzeja Dudy, inne ugrupowania z kolei będą miały szansę, by zawalczyć o zwycięstwo. Kto ma największe szanse?

W najnowszym sondażu United Surveys przeprowadzonym dla Wirtualnej Polski zapytano Polaków, na kogo zagłosowaliby w wyborach na prezydenta. Przedstawiono im także kilka hipotetycznych kandydatów.

Najwięcej głosów zdobył obecny prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski z KO, który uzyskał 30,8 proc. głosów, pozostawiając konkurencję w tyle. Drugie miejsce zajął były premier Mateusz Morawiecki z PiS, który zdobył 25,9 proc. głosów. Podium zamyka marszałek Sejmu i lider Polski 2050 Szymon Hołownia z wynikiem 23,1 proc.

Za nim znalazł się Krzysztof Bosak z Konfederacji, którego wskazało 8 proc. respondentów. Ostatnie miejsce zajął kandydat Lewicy Robert Biedroń – wskazało na niego 4,5 proc. badanych. Z kolei 7,7 proc. Polaków nie wie, na kogo by zagłosowało.Widać, że Rafał Trzaskowski obecnie ma szansę na starcie w drugiej turze z Mateuszem Morawieckim. Nie wiadomo jednak, kto wyszedłby zwycięsko z tego starcia. Należy także pamiętać, że decydujące znaczenie na wybór Polaków miałaby także kampania wyborcza i wystąpienia w debatach wszystkich kandydatów, którzy swoimi postulatami mogliby przekonać niezdecydowanych czy osoby, które początkowo chciałyby głosować na kogoś innego.

W NASZEJ GALERII MOŻESZ ZOBACZYĆ, JAK WYGLĄDAŁ WYPAD ANDRZEJA DUDY DO KRAKOWA

A. MYRCHA: PREZYDENT DUDA BĘDZIE BLOKOWAŁ PRZYWRÓCENIE PRAWORZĄDNOŚCI
Sonda
Czy uważasz, że Andrzej Duda to dobry prezydent?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany