Władimir Putin przejdzie poważną operację? Wiadomo, kto może przejąć jego obowiązki!

i

Autor: https://twitter.com/maxseddon

Kto będzie następcą Putina? Lista polityków

2022-05-24 11:23

Nie milkną spekulacje o tym, że Władimir Putin jest ciężko chory i wkrótce może stracić władzę. Doniesienia podsyca fakt, że w każdym kolejnym wystąpieniu widać wyraźnie, że stan zdrowia prezydenta Rosji pozostawia wiele do życzenia. Kto zatem może zastąpić Putina na Kremlu? Krótką listę przedstawił niezależny portal Meduza.

Putin przeszedł niedawno operację

Zagraniczne media co i rusz informują o problemach zdrowotnych Putina. Według włoskich mediów, prezydent Rosji kilkanaście dni temu przeszedł poważny zabieg związany z chorobą, na którą cierpi. Interwencja lekarzy miała mieć pomyślny przebieg. Przywódca Rosji miał przejść zabieg polegający na odciągnięciu płynów znajdujących się w jamie brzusznej. Wszystko miało się odbyć bez komplikacji. Nie oznacza to jednak, że Putin może spać spokojnie. Nie jest żadną tajemnicą, że jego decyzje i przeciągająca się wojna na Ukrainie powoduje, że prezydent Rosji jest mocno krytykowany wśród współpracowników. Nikt co prawda nie wyobraża sobie, że prezydent miałby zginąć w zamachu, ale możliwe jest ustąpienie ze stanowisko właśnie ze względu na pogarszający się stan zdrowia.

Jest lista potencjalnych następców Putina

Według niezależnego portalu Meduza, lista potencjalnych następców Władimira Putina ogranicza się do trzech polityków:

  • Siergij Sobianin - mer Moskwy,
  • Dmitrij Miedwiediew - przewodniczący Rady Bezpieczeństwa
  • oraz Siergij Kiriljenka.

To oni wymieniani są jako główni kandydaci, by objąć władzę po obecnym prezydencie Rosji.

W naszej galerii możecie zobaczyć, co wiemy więcej o prawdopodobnych następcach Władimira Putina.

Express Biedrzyckiej - Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz: Otoczenie Putina ma świadomość narastającej klęski
Sonda
Czy twoim zdaniem Władimir Putin ukrywa chorobę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE