Książe William

Książe William odwiedził uchodźców z Ukrainy. "Wysłuchał historii mieszkańców"

2023-03-22 20:46

Książę Walii William, który w środę przybył z wizytą do Polski, odwiedził wieczorem punkt pobytowy dla uchodźców z Ukrainy w Warszawie; Williamowi towarzyszył z prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

W komunikacie wydanym przez Pałac Kensington podkreślono, że chodzi o punkt pobytowy, w którym aktualnie przebywa około 300 ukraińskich kobiet i dzieci, które uciekły z Ukrainy i wciąż są mniej zintegrowane z polską społecznością. Jak poinformowano, książę William "wysłucha historii mieszkańców punktu pobytowego i dowie się o ich doświadczeniach związanych z przeprowadzką do Polski". "Książę pozna również wolontariuszy, którzy wspierają osoby wysiedlone i sortują dary, które ośrodek otrzymał od członków polskiej społeczności w celu przekazania ich za pośrednictwem +bezpłatnego sklepu+" - poinformował pałac Kensington.

O spotkaniu księcia Williama z Rafałem Trzaskowskim poinformowała także rzeczniczka stołecznego ratusza Monika Beuth. "Prezydent Warszawy spotkał się z księciem Williamem i wspólnie odwiedzili punkt pobytowy dla uchodźców, żeby spotkać się z jego mieszkankami i mieszkańcami" - podała. Wcześniej w środę William spotkał się w Rzeszowie z wicepremierem, szefem MON Mariuszem Błaszczakiem oraz służącymi tam żołnierzami polskich i brytyjskich sił zbrojnych.

W czwartek brytyjski następca tronu spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą, złoży wieniec przy Grobie Nieznanego Żołnierza oraz spotka się z młodymi uchodźcami z Ukrainy, którzy po ucieczce osiedlili się w Warszawie i znaleźli pracę lub kontynuują naukę.

Sonda
Czy myślisz, że Rosja się podda w wojnie z Ukrainą?
Marek Zuber: Niektóre branże zyskały na wojnie z Ukrainą
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany