Ksiądz Michał Olszewski

i

Autor: DAMIAN KLAMKA/EASTNEWS, MICHAL KOSC/REPORTER

Od kogo otrzymał wsparcie?

Ksiądz odpędzał demona salcesonem. Teraz buduje pensjonat za 40 milionów

2023-04-13 14:31

Ksiądz Michał Olszewski, który swego czasu pełnił posługę jako egzorcysta, teraz buduje na Wilanowie pensjonat dla ofiar przemocy domowej. Koszt - 40 milionów złotych - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza". Swego czasu ksiądz zasłynął z wypędzania złego ducha z wegetarianki za pomocą... salcesonu.

Wielki pensjonat, który będzie miał swoją siedzibę na Wilanowie, buduje fundacja Profeto. Jak opisuje "Gazeta Wyborcza", lokalizacja jest bardzo atrakcyjna, metr kwadratowy działki w tej części Warszawy kosztuje nawet kilkanaście tysięcy złotych. Już wkrótce przy ulicy Dobrodzieja ma powstać specjalny pensjonat dla ofiar przemocy domowej. Jak wynika z ustaleń dziennika, koszt budowy i wyposażenia, to 40 milionów złotych. Skąd katolicka fundacja wzięła tak wielkie pieniądze? Jak się okazuje, otrzymała ona specjalna dotację z Funduszu Sprawiedliwości. - W inwestycji przy Dobrodzieja powstaną: sala widowiskowa, kaplica, pięć studiów nagraniowych, trzy reżyserki postprodukcji, cztery serwerownie i dwa biura open space - czytamy w portalu Oko Press. W budynku ma również powstać 14 sal interwencyjnych.

Z fundacją Profeto związany jest ksiądz Michał Olszewski. Duchowny zasłynął z niekonwencjonalnych metod, gdy posługiwał jeszcze jako egzorcysta. W swojej książce opisywał, jak walczył z demonem, który utkwił w duszy wegetarianki. Jak przekonywał złego ducha próbował wypędzić za pomocą salcesonu.

Sonda
Czy wierzysz w egzorcyzmy?
Kiedyś podobno straszyły tu duchy. Co dalej z budynkiem przy ul. Komuny Paryskiej?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają