Tak się zmieniła Krystyna Pawłowicz

i

Autor: Tomasz Radzik

Śmiałe plany

Krystyna Pawłowicz chce zostać wiceprezesem Trybunału Konstytucyjnego. Zgłosiła swoją kandydaturę

2023-07-13 9:13

Krystyna Pawłowicz przekazała, że prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska, zwołała na następny czwartek, czyli na 20 lipca Zgromadzenie Ogólne Sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Zgromadzenie zostało zwołane po to, by wyłonić kandydatów na wiceszefa TK. Jak dodała, sama także zgłosiła swoją kandydaturę.

Krystyna Pawłowicz to jedna z bardziej aktywnych w Internecie byłych posłanek. Od kilku lat jednak Pawłowicz nie jest już czynną polityczką, a zajmuje stanowisko sędzi w Trybunale Konstytucyjnym. Ma jednak ochotę na zajmowanie lepszego i bardziej prestiżowego stanowiska, a mianowicie wiceprezesa Trybunału Konstytucyjnego. Sama o tym powiadomiła we wpisie na Twitterze, w którym przekazała, że Julia Przyłębska, czyli Prezes Trybunału Konstytucyjnego, na kolejny czwartek zwołała Zgromadzenie Ogólne Sędziów TK.

- Na 20 lipca, czwartek, na godz. 10.00 Prezes TK Julia Przyłębska zwołała Zgromadzenie Ogólne Sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Celem - wyłonienie kandydatów na funkcję Wiceprezesa TK - napisała w środę 12 lipca Krystyna Pawłowicz. Jak dodała sama także zgłosiła swoją kandydaturę. I jak zauważyła: - Podobno zgłosi się na tę funkcję też sędzia TK Jakub Stelina.  Przypomnijmy, że w środę 5 lipca zakończyła się sześcioletnia kadencja Mariusza Muszyńskiego na stanowisku wiceprezesa Trybunału Konstytucyjnego. Muszyński to jeden z sędziów, którzy są zdania, że kadencja Julii Przyłębskiej jako prezesa Trybunału Konstytucyjnego dobiegła końca w grudniu 2022.

ZOBACZ: Przyłębska i Pawłowicz jak papużki nierozłączki! Szeptały i śmiały się cały czas [ZDJĘCIA]

Julia Przyłębska jak Iga Świątek! Szalała na korcie