Express Biedrzyckiej

Kowal wprost o wystąpieniach Kaczyńskiego: To wszystko, to autostrada, która prowadzi do wyborów i które oni przegrają

2022-11-10 9:24

Paweł Kowal w czwartek 10 listopada jest gościem "Expressu Biedrzyckiej". Poseł Koalicji Obywatelskiej mówił m.in. o środkach z KPO, ale też o sprawach związanych z Ukrainą i toczącą się tam od lutego wojną. Jednak nie tylko o tym mówiono w programie. Było też sporo o ostatnich wystąpieniach Kaczyńskiego.

Poseł KO: Kaczyński serwuje Polakom „Ucho prezesa” na żywo

Paweł Kowal został zapytany o słowa Jarosława Kaczyńskiego wypowiadane w czasie objazdów po Polsce, odparł, że patrząc, na to co mówi prezes PiS, to "Ucho prezesa"  tyle że w rzeczywistości. A co mogą myśleć wyborcy PiS słysząc słowa o np. "dawaniu w szyję przez kobiety", to zdaniem posła to subkultura towarzystwa politycznego. W rozmowie pojawił się też wątek picia i polityków, a konkretnie posła PiS: - Ja się nie włączyłem w atakowanie tego kolegi, a Kaczyński potraktował go łagodnie i z żartem. Jeśli Kaczyński ma tak radykalne postawy wobec alkoholu to niech zacznie od swojego towarzystwa - ocenił. Jakie konsekwencje mogą mieć te i inne wypowiedzi?

Paweł Kowal: Kaczyński jest przemęczony

Paweł Kowal przyznał, że: - Kaczyński jest przemęczony, gada ci mu do głowy przyjdzie. A siedzą mędrcy i zastanawiają się, co chce powiedzieć. A on nie chce nic więcej powiedzieć, tylko przekazać dane (...) Tam się nic nie kryje za tym, tylko brak koncepcji i pomysłu. To wszystko, to autostrada, która prowadzi do wyborów i które oni przegrają. Zdaniem posła KO za rok będą wybory, a PiS "będzie cienko płakać" bo straci władzę. Jak dodał: - Ludzie chcą zmiany, słyszę emerytów, którzy mówią dobrze, mam 13. stkę, ale ile wszystko kosztuje - komentował Kowal. A co poseł sądzi o listach wyborczych, czy będzie wspólna lista opozycji? - Myślę, że oferta Tuska jest korzystna dla mniejszych partii, tylko czy mamy tym zajmować głowę każdemu wyborcy w Polsce? - zastawiał się poseł.