Maria Kaczyńska wybrała mi tego krawca

i

Autor: PAWEŁ DĄBROWSKI / SUPER EXPRESS & MARCIN SMULCZYŃŚKI / SUPER EXPRESS Maria Kaczyńska wybrała mi tego krawca

Kowal u krawca Kaczyńskich! "Poleciła mi go Maria Kaczyńska"

2022-04-11 6:00

Szycie garnituru to rzecz wymagająca opanowania także od klienta. Podejrzeliśmy, jak Paweł Kowal, historyk i publicysta, kiedyś minister w rządzie PiS, a dziś poseł KO, z cierpliwością poddał się procedurze zdejmowania miary w warszawskiej pracowni krawieckiej.

– Kiedyś Maria Kaczyńska poleciła mi go i powiedziała, że jeśli nie uszyję sobie porządnego garnituru u porządnego krawca, to nie zostanę dopuszczony na uroczystość inauguracji prezydenta Lecha Kaczyńskiego – wspomina Paweł Kowal. – Od tamtego czasu raz na jakiś czas chodzę właśnie do tego krawca – dodał.

Na stole w pracowni zauważyliśmy butelkę malinówki. – Taki zwyczaj krawca, że jak się do niego wpada, to częstuje malinówką – wyjaśnił Kowal.

Janusz Wiśniewsku na prośbę Marii Kaczyńskiej w trybie ekspresowym szył garnitur dla Lecha Kaczyńskiego przed telewizyjnymi debatami w kampanii prezydenckiej 2005 r. – Zapewne wygrałby wybory bez mojej pomocy – mówił krawiec w jednym z nielicznych wywiadów. – Na pewno jednak wyglądałby znacznie gorzej – dodaje z uśmiechem. 

KLIKNIJ W GALERIĘ PONIŻEJ, ABY ZOBACZYĆ ZDJĘCIA PAPARAZZI KOWALA W AKCJI

Express Biedrzyckiej - Paweł Kowal: Putin ostatecznie przegra i skończy w Hadze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE