Jarosław Kaczyński

i

Autor: Marek Kudelski/SUPER EXPRESS Jarosław Kaczyński

Koronawirus w Sejmie. Jarosław Kaczyński zagrożony. Co z testem na Covid-19?

2021-11-17 14:32

Rośnie liczba zakażeń koronawirusem w Sejmie, dlatego posłowie będą mogli dobrowolnie wykonać testy na obecność koronawirusa. Zagrożony zakażeniem jest także prezes PiS Jarosław Kaczyński, który siedział podczas obrad obok wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego. Przypomnijmy, że we wtorek, 16 listopada 2021, Ryszard Terlecki otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Czy w związku z tym, Jarosław Kaczyński zdecyduje się poddać testowi na koronawirusa? Sprawę skomentował wicemarszałek Terlecki oraz kuzyn samego Kaczyńskiego!

Czy Jarosław Kaczyński zrobi test na koronawirusa?

Gdy gruchnęła wiadomość, że wicemarszałek Ryszard Terlecki otrzymał pozytywny wynik testu na Covid-19, od razu pojawiły się pytania o Jarosława Kaczyńskiego, który jest zagrożony zakażeniem koronawirusem. Politycy siedzieli bowiem obok siebie na posiedzeniu Sejmu, mieli ze sobą kontakt, rozmawiali. W związku z rosnącą liczbą zakażeń Covid-19 w Sejmie, w środę, 17 listopada 2021, posłowie będą mogli przetestować się na obecność koronawirusa. Czy w tej sytuacji Jarosław Kaczyński podda się testowi na Covid-19? Jacek Prusinowski zapytał o to Ryszarda Terleckiego, gościa "Sedna Sprawy" w Radiu Plus. Co odpowiedział wicemarszałek?

  • Jacek Prusinowski: - Rozumiem, że prezes Jarosław Kaczyński podda się testowi.
  • Ryszard Terlecki: - Zapewne też, choć nie wiem czy dzisiaj... (w środę, 17 listopada - przyp. red.)

Czytaj więcej na ten temat w materiale: Wiemy, czy Terlecki siedział na obradach po pozytywnym wyniku testu na Covid-19. Obok niego był Kaczyński

Stan zdrowia Jarosława Kaczyńskiego

Strach przed zakażeniem koronawirusem nie jest nieuzasadniony. Niektórzy chorzy bardzo źle przechodzą Covid-19, są też przypadki śmiertelne. Zakażenie koronawirusem może być szczególnie groźne dla osób starszych. Czy Jarosław Kaczyński martwi się o swoje zdrowie po kontakcie z zakażonym Ryszardem Terleckim? Najlepiej wiedzą o tym jego najbliżsi, dlatego zapytaliśmy o to brata ciotecznego prezesa PiS. Jak przekazał nam kuzyn Jarosława Kaczyńskiego, prezes nie martwi się o siebie. Czuje się dobrze chroniony dzięki szczepionce. - Jarek jest zaszczepiony, czeka na trzecią dawkę, która już wkrótce. Jest o siebie spokojny, uważa na siebie – powiedział „Super Expressowi” Jan Maria Tomaszewski.

Więcej w artykule: Co teraz z Jarosławem Kaczyńskim? Miał kontakt z zarażonym Terleckim

Zobacz w naszej galerii, jak Jarosław Kaczyński modlił się za Polskę - KLIKNIJ W ZDJĘCIE PONIŻEJ

Sonda
Przyjmiesz trzecią dawkę szczepionki przeciw COVID-19?
Super Raport 17.11 (Goście: Bogdan Zdrojewski - PO, dr Jacek Sokołowski - politolog, UJ) Sedno Sprawy: Ryszard Terlecki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE