Premier Mateusz Morawiecki o koronawirusie

i

Autor: SHUTTERSTOCK, SUPER EXPRESS

Koronawirus w Polsce: Rząd wprowadza zakaz wychodzenia z domu

2020-03-24 11:30

Koronawirus w Polsce: Rząd wprowadza nowe obostrzenia w walce z epidemią koronawirusa. Od jutra (środa 25 marca) wprowadzony zostanie zakaz wychodzenia z domów bez wyraźnej życiowej potrzeby. Tylko "Super Expressowi" udało się dotrzeć do najnowszych ustaleń w tej sprawie. Przeczytaj szczegóły.

Koronawirus w Polsce. Od środy, 25 marca, będziemy musieli przygotować się na poważne obostrzenia. Chodzi, oczywiście, o walkę z epidemią koronawirusa. Według ustaleń Super Expressu - potwierdzonych podczas konferencji prasowej przez premiera Mateusza Morawieckiego - rząd zaostrzy warunki odbywania kwarantanny. Obowiązywać ma zakaz wychodzenia z domu z wyjątkiem spraw życiowo koniecznych: takich jak zakupy żywnościowe, wizyta w aptece czy wyjście do pracy. Nieprawdziwa jest informacja o zamykaniu sklepów! Podczas konferencji prasowej potwierdził je oficjalnie premier Mateusz Morawiecki. Obostrzenia potrwają do 11 kwietnia, z możliwością przedłużenia.

Oprócz tego zaostrzona zostanie także sytuacja w kościołach: nie będzie mogło w nich przebywać więcej, niż siedem osób. W życie wejdą również kolejne ograniczenia w komunikacji

Dotychczas (wtorek 24 marca godzina 11:30) w Polsce na koronawirusa zmarło dziewięć osób.

 Mimo to, epidemia nie wpływa znacząco na notowania Prawa i Sprawiedliwości, partia wciąż jest na czele, co pokazuje zrealizowany przez Pollster sondaż na zlecenie Super Expressu. Przedłużony może zostać również rok szkolny. Wciąż nie wiadomo co z wyborami prezydenckimi, które zaplanowane są na 10 maja. Najświeższe informacje na temat koronawirusa w Polsce można znaleźć w naszej relacji na żywo.

Zmiany potwierdził podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki (52 l.), który podał m.in. szczegóły dotyczące obostrzeń w komunikacji miejskiej: w tramwajach i autobusach miejskich będzie mogło jeździć tylko tylu pasażerów, ile jest miejsc siedzących po podzieleniu przez dwa.

Minister zdrowia, Łukasz Szumowski dodał z kolei, że spacer czy wyprowadzenie psa "nie oznacza gromadzenia się, grillowania czy wspólnych spacerów po bulwarach". 

Zobacz też: LOT ewakuuje Ukraińców. Przylecą do Warszawy

KoronawirusRaport: Warszawa 24.03

Książki to idealny sposób na czas kwarantanny. Zamów je w internecie po użyciu zniżki ze strony czytam.pl kod rabatowy.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany