Maseczki

i

Autor: SHUTTERSTOCK Maseczki

Lockdown dla niezaszczepionych? Członkini Rady Medycznej przy premierze jednoznacznie

2021-10-30 20:36

Czwarta fala pandemii nie zwalnia. Z Ministerstwa Zdrowia codziennie napływają niepokojące informacje o nowych przypadkach i zgonach. Co w tej sytuacji zrobi rząd? Czy czeka nas kolejny lockdown? Prof. Anna Piekarska, członkini Rady Medycznej przy premierze, ujawnia.

Czwarta fala pandemii dotyka przede wszystkim osoby niezaszczepione, jednak nawet ci, którzy przyjęli dwie dawki szczepionki (lub jednodawkowy preparat Johnson&Johnson), się zarażają. Według prof. Anny Piekarskiej, kierowniczki Katedry i Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. Biegańskiego w Łodzi, to wina przede wszystkim osób, które nie przyjęły szczepionki. Pytana przez Wirtualną Polskę, czy rząd planuje wprowadzenie w tej sytuacji restrykcji, zwraca uwagę na inny ważny aspekt. - Przede wszystkim trzeba egzekwować już obowiązujące przepisy. Przecież ludzie ignorują nakazy noszenia maseczek tam, gdzie wskazuje na to prawo. I nikt tego nie pilnuje. Policja sprawdza, czy maseczki są noszone w komunikacji miejskiej, ale już w galeriach handlowych nie. To błąd - twierdzi ekspertka. Jednocześnie uważa, ze tam, gdzie zakażeń jest najwięcej, powinny się pojawić obostrzenia. - Tam, gdzie liczba zakażeń rośnie w tempie bardzo szybkim - czyli we wschodnich województwach - jakaś forma lockdownu powinna być wprowadzona. Przynajmniej dla niezaszczepionych. To konieczność - powiedziała w rozmowie z WP.

Sprawdź: Liczba zakażeń na COVID-19 przeraża! Nawet pięć razy więcej niż podaje resort zdrowia!

W naszej galerii zobaczysz, jak można powstrzymać wariant Delta.

- Rząd w pewnym stopniu słucha argumentów Rady. Ale - niestety - gdy trzeba podjąć zdecydowane, czasem radykalne, ale konieczne kroki, w rządzie rodzą się obawy - podkreśliła, zwracając uwagę, że Rada Medyczna rekomenduje wproawdzenie pewnych ograniczeń.

Sonda
Czy osoby niezaszczepione powinny podlegać obostrzeniom?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE