Ogólnopolska konwencja Lewicy

i

Autor: Lewica Twitter

Lewica

Konwencja wyborcza Lewicy. Biedroń: jesteśmy jak Avengersi

2023-09-02 14:53

W sobotę 2 września na hali Expo w Łodzi odbyła się ogólnopolska konwencja Lewicy. W jej trakcie ogłoszono hasło wyborcze, które brzmi "Serce mam po lewej" oraz zapowiedzieli cotygodniowe konwencje programowe. Obiecali także, że jeśli wygrają, Polacy będą pracować krócej.

Lewica z entuzjazmem startuje w wyborach i przestrzega przed Konfederacją

Hasłem wyborczym Lewicy będzie zapisane z hashtagiem #SerceMamPoLewej. W trakcie konwencji wyborczej przedstawiono nie tylko program ugrupowania, ale również przestrzegano przed politycznymi oponentami, w tym przypadku Konfederacją. Choćby Joanna Scheuring-Wielgus powiedziała, że jej zdaniem PiS utworzy rząd z Konfederacją po wyborach.

Wystrzegajcie się Konfederacji. Nie wierzcie im. Obiecują niskie podatki, ale wówczas nie będzie emerytur, szkół, dróg - mówił Włodzimierz Czarzasty, który dodał także, że "jest szczęśliwy, że Roman Giertych jest na liście Koalicji Obywatelskiej [...] złego słowa na opozycję nie powiem".

Na konwencji był cały szereg polityków formacji, oprócz wyżej wymienionych pojawili się także Magdalena Biejat, Agnieszka Dziemanowicz-Bąk, czy Adrian Zandberg. W szeregach Lewicy nie brakuje optymizmu i entuzjazmu, o czym świadczą słowa europosła Roberta Biedronia. 

- Jesteśmy jak Avengersi, mamy supermoce i nikt nas nie zatrzyma - mówił Biedroń.

Lewica chce głosów kobiet, oraz zapowiada krótszy czas pracy

Agnieszka Dziemanowicz-Bąk mobilizowała kobiety do pójścia na wybory stwierdzając, że "15 października odbędzie się najważniejsza z demonstracji. Siły kobiet, siły Polek, siły zmiany". Zapowiadała, że sprawy kobiet nie będą sprawami zastępczymi, ani nie będą zamiatane pod dywan.

Z kolei Adrian Zandberg zapowiedział, że Lewica chce skrócenia czasu pracy do 35 godzin w tygodniu, przy jednoczesnym podniesieniu płac w budżetówce. Do tego obiecał przeznaczenie 20 miliardów na budowę mieszkań w pierwszym roku mieszkań. 

Express Biedrzyckiej - WYBORY 2023_ KALETA, SZCZERBA, ZALEWSKI _RUNDA 2

QUIZ Wiesz, jakie wykształcenie mają polscy politycy? To nie takie oczywiste!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego: kim z wykształcenia jest były prezydent Lech Wałęsa?