Koniec świata esbeków

2008-09-24 7:00

Choć wolnością cieszymy się od kilkunastu lat, to świat esbeków jeszcze się w Polsce nie skończył. Bo świat esbeków to taki twór, w którym kanalie śmieją się ofiarom w twarz.

Pobierając wysokie emerytury, czasem kilkakrotnie wyższe od świadczeń uczciwych ludzi, esbecy ciągle szydzą ze swoich ofiar. Ale to ma się wreszcie skończyć. Wreszcie. Zapowiedziała to Platforma Obywatelska. Projekt zabierający przywileje emerytalne byłym funkcjonariuszom komunistycznych organów bezpieczeństwa ma zostać złożony dziś w Sejmie.

W związku z tym kilka odpowiedzi na ważne pytania. 1. Nie, to nie jest żaden temat zastępczy. Sprawiedliwość nigdy nie jest tematem zastępczym. 2. Ale przecież tu nie chodzi o oszczędności dla państwa, bo one nie będą zbyt wielkie. Tu chodzi o przebicie zmory osikowym kołkiem. 3. Mam nadzieję, że nie. Że żaden poseł nie będzie przeciwko tej ustawie. Ściągając na siebie hańbę, trudno głosić kult moralności. 4. Tak, to jest ironia losu, że Jaruzelskiemu i Kiszczakowi nie ubędzie nawet złotówka. 5. Myślę, że jest piekło. Jako forma ostatecznej sprawiedliwości.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają