Wojciech Konieczny

i

Autor: Wojciech Olkuśnik/EAST NEWS

Wybory 2023

Konflikt w Sejmie! Lider uderza we własne koło, wszystko przez Czarzastego?

2023-02-05 18:51

Rada Naczelna Polskiej Partii Socjalistycznej wycofała w niedzielę 5 lutego 2023 roku zgodę na posługiwanie się nazwą, znakami, symbolami oraz skrótami Polskiej Partii Socjalistycznej dotychczasowemu Kołu Parlamentarnemu PPS - wynika z przekazanej PAP uchwały. Okazuje się jednak, że może to być efekt sporu wokół list wyborczych. Konflikt w Sejmie! Lider uderza we własne koło, wszystko przez Czarzastego?

Przedwyborcze zawirowania na lewicy

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, obradująca w niedzielę Rada Naczelna PPS przyjęła uchwałę, w której wycofuje zgodę na posługiwanie się nazwą dotychczasowemu kołu parlamentarnemu. "Traci moc Uchwała Rady Naczelnej PPS z dnia 15.01.2022. w sprawie współpracy z Kołem Parlamentarnym PPS. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia, tj. 05.02.2023" - czytamy. Pod uchwałą podpisany jest przewodniczący Rady Naczelnej PPS senator Wojciech Konieczny.

 Uchwała, jak wynika z nieoficjalnych informacji PAP, jest efektem sporu w sprawie dalszej strategii politycznej. Lider PPS Wojciech Konieczny, jak można było usłyszeć od członków koła, opowiadał się za współpracą z pozostałymi partiami lewicowymi - przede wszystkim z Nową Lewicą i Razem oraz ewentualnymi wspólnymi listami wyborczymi. Pozostali członkowie koła, które powstało w grudniu 2021 roku w wyniku konfliktu w klubie Lewicy, byli niechętni ponownemu podejmowaniu współpracy przede wszystkim z kierowaną przez Włodzimierza Czarzastego Nową Lewicą.

W dotychczasowym kole PPS poza senatorem Koniecznym byli dotąd: przewodnicząca koła Joanna Senyszyn, poseł Andrzej Rozenek (oboje to dotychczasowi członkowie władz PPS), poseł Robert Kwiatkowski oraz wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka. Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że koło będzie nadal działać, tylko pod inną nazwą.

Sonda
Czy Andrzej Duda jest dobrym prezydentem?
Politycy od Kuchni - Joanna Senyszyn
Nasi Partnerzy polecają