Adam Niedzielski, Przemysław Czarnek. Konferencja ministra zdrowia i ministra edukacji. [9.02.2022]

i

Autor: MARCIN GADOMSKI/SUPER EXPRESS, WOJCIECH JARGIŁO/PAP Adam Niedzielski, Przemysław Czarnek. Konferencja ministra zdrowia i ministra edukacji. [9.02.2022]

Konferencja ministra zdrowia i ministra edukacji. Koniec nauki zdalnej: 21.02! [9.02.2022]

2022-02-09 14:34

Konferencja ministra zdrowia i ministra nauki, środa [9.02.2022]. Przedstawione zostały zmiany dotyczące końca nauki zdalnej i zmiany w obostrzeniach. Sytuacja epidemiczna w Polsce cały czas jest poważna, a dane dotyczące zakażeń koronawirusem są bardzo wysokie. Tylko ostatniej doby odnotowano 46 872 nowych przypadków zakażeń. W środę 9 lutego na godz. 12:30 rozpoczęła się konferencja ministra zdrowia i ministra edukacji. Adam Niedzielski przedstawił najnowszy plan działań walki z koronawirusem w Polsce. Przemysław Czarnek odniósł się do tematu nauki zdalnej. Zapis relacja na żywo z konferencji ministra zdrowia i ministra edukacji niżej. Sprawdź, szczegóły.

Konferencja ministra zdrowia. Kluczowe decyzje ws. obostrzeń. Będzie też minister edukacji. Co z nauką zdalną? [9.02.2022]

Konferencja ministra zdrowia 9.02.2022 za nami. W środę odbyło się pierwsze spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego w posiedzeniu nowej Rady ds. COVID-19. Podczas rozmowy premiera z Radą miały zostać ustalone nowe zasady dotyczące spraw obostrzeń covidowych. W czasie spotkania zapadły najważniejsze i kluczowe decyzje dotyczące walki z pandemią koronawirusa. W środę 9 lutego 2022 odbyła się konferencja ministra zdrowia. Zapowiedział ją rzecznik Ministerstwa Zdrowia w rozmowie z radiem Plus, pytany o kwestię zmniejszenia bazy łóżek covidowych, o czym informował w weekend sam Adam Niedzielski: - Analizowaliśmy sytuację w każdym z województw.(...) Dodatkowo jak wygląda ta fluktuacja w zakresie przyjmowanych i wypisywanych pacjentów ile średnio trwa hospitalizacja oraz jakie jest bieżące zużycie tlenu i to wszystko będzie służyło podjęciu decyzji. Ta decyzja zapadnie raczej jutro i jeżeli już to jutro będzie ogłoszona. Ostatniej doby mamy wzrosty liczby zajętych łóżek, w tej chwili mamy ponad 19 tysięcy więc te dane za dzień dzisiejszy będą dla nas tak naprawdę podstawą do podejmowania decyzji. Na pewno nie będziemy zmniejszać liczby łóżek równomiernie w każdym województwie - ocenił informując o konferencji ministra zdrowia. W czasie konferencji przedstawione zostały zmiany dotyczące izolacji po zakażeniu koronawirusem i kwarantanny oraz sprawy związane z końcem nauki zdalnej.

Nauka zdalna będzie skrócona? Najnowsze informacje z MEiN

Jak wiadomo, zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji Przemysława Czarnka od 27 stycznia do 27 lutego 2022 roku chodzić mieli uczniowie klas I-IV. Nauka zdalna obejmie zaś uczniów klas V i wyższych szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. Teraz jednak zapowiedziano zmiany. Podał je Przemysław Czarnek. Minister edukacji przedstawił najnowsze informacje w sprawie nauki zdalnej: nauka zdalna kończy się tydzień wcześniej niż zapowiadano, czyli 21.02.2022 dla wszystkich uczniów.

CZYTAJ TEŻ >>> Kiedy koniec nauki zdalnej? Nauka zdalna skrócona. Minister edukacji przedstawił szczegóły na konferencji [9.02.2022]

ZAPIS RELACJI Z KONFERENCJI MINISTRA ZDROWIA I MINISTRA EDUKACJI.

Najnowsze informacje ws. pandemii koronawirusa w Polsce przedstawione na konferencji ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i ministra edukacji Przemysława Czarnka: 

  • skrócenie izolacji i kwarantanny
  • koniec nauki zdalnej, czyli powrót do nauczania stacjonarnego od 21 lutego 2022 
  • zmniejszenie bazy łóżek covidowych w szpitalach

13:13 Konferencja zakończyła się, dziękujemy, że byliście z nami. 

13:08 Co z kwarantanną dla domowników? Kwarantanna będzie dla współdomowników wyłącznie w okresie izolacji członka rodziny od 15.02.

12:54 Czarnek dodaje, że jeśli chodzi o szczepienia nauczycieli: - Musimy szukać tych grup, w których poziom zaszczepiania jest niższy niż u nauczyli

12:52 Minister zdrowia wyjaśnia, że z punktu widzenia przebiegu epidemii, jesteśmy w innym miejscu: - Zdecydowałem się żeby wprowadzić szczepienia dla zawód medycznych - odpowiedział pytany o szczepienia dla nauczycieli.

12:46 Czas na ministra edukacji Przemysława Czarnka: - Nauka zdalna nie będzie trwała do końca ferii, uczniowie wrócą do szkół tydzień wcześniej. Wszystkie szkoły, które nie będą na feriach wrócą do nauki stacjonarnej 21 lutego.

12:45 Minister zdrowia: - Likwidacja kwarantanny z kontaktu. Więcej o tym TUTAJ: Koronawirus. Zmiany w obostrzeniach w Polsce? Nowe ustalenia ws. izolacji [KONFERENCJA MZ] - KLIKNIJ

12:42 Niedzielski podał, że 5 tysięcy łóżek covidowych zostanie zmienione na normalne łóżka dla pacjentów bez koronawirusa.

12:38 Minister zdrowia: - Dynamiczne wzrosty zakażeń nie przekładają się na dynamiczne wzrosty hospitalizacji. Jak dodał, widać, że przebieg COVID19 w piątej fali spada praktycznie od tygodnia. 

12:36 Minister Adam Niedzielski: - Mamy do czynienia z początkiem końca pandemii - mówi minister zdrowia. 

12:33 Minister zdrowia: - Apogeum 5. fali jest już za nami - mówi. Jak dodał Niedzielski w lutym będzie widoczne zmniejszenie liczby zakażeń: - W marcu będziemy mogli podejmować odważne decyzje ws. znoszenia restrykcji. 

12:30 Konferencja ministra edukacji i ministra zdrowia startuje za chwilę. Hasło widoczne w tle miejsca, w którym odbywać się będzie konferencja brzmi: Kwarantann, izolacja, edukacja w dobie epidemii.

Konferencja ministra zdrowia. Kluczowe decyzje ws. obostrzeń. Będzie też minister edukacji. Co z nauką zdalną? [9.02.2022]

11:55 Konferencja ministra edukacji i ministra zdrowia już za około 30 minut. Przedstawione zostaną na niej kluczowe decyzje i informacje ws. szkół, nauki zdalnej i obostrzeń? Tego dowiemy się niebawem. 

11:08 Wiadomo, że na konferencji ministra zdrowia będzie też minister edukacji Przemysław Czarnek. WIĘCEJ O TYM TUTAJ - KLIKNIJ

10:19 Premier Morawiecki: - V fala prawdopodobnie już się przełamuje, być może idziemy w kierunku mniejszej śmiertelności tego wirusa. Konsekwencje COVID zostaną z nami na dłużej, są one związane z medycyną, edukacją oraz gospodarką.

10:10 Wystartowało spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z Radą ds. COVID-19, w której uczestniczy także minister Niedzielski: - Z jednej strony jest prawda medyczna, z drugiej oczekiwania pod nazwą "wolność" 

Sonda
Jak oceniasz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają